یکشنبه , 28 دی 1399 - 2:32 قبل از ظهر

مقایسه تدریس خصوصی آنلاین با تدریس خصوصی حضوری

کلاسهای تدریس خصوصی به صورت کلی می تواند برای موفقیت در تحصیل بسیار موثر باشد. دانش آموزان و دانشجویانی که از درس و تحصیل خودشان عقب افتاده اند و یا دانش آموزان و دانشجویانی که می خواهند از سطح متوسط به سطح عالی برسند، با استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی می توانند در درس و تحصیل پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشند. کلاسهای تدریس خصوصی می تواند به صورت حضوری و یا آنلاین برگزار گردد. در کلاسهای حضوری چون کلاس به صورت زنده و رو در رو برگزار می گردد، احتمالا بازدهی بالاتری از جلسات تدریس خصوصی بدست می اید. البته کلاسهای آنلاین هم مزیتهای خودش را دارد.

تدریس خصوصی در منزل
تدریس خصوصی در منزل

ارتباطی که در کلاسهای خصوصی حضوری بین دانشجو و مدرس ایجاد می شود، در کلاسهای تدریس آنلاین به وجود نمی آید. کلاسهای تدریس خصوصی حضوری بازخورد و بازدهی بیشتری به نسبت کلاسهای آنلاین دارد. در کلاسهای تدریس خصوصی حضوری شاگرد هم به صورت همزمان خود مدرس و جزوه و مطالبی که نوشته می شود و …. را مشاهده می کند و بهتر مطالب را یاد می گیرد. در جلسات تدریس خصوصی آنلاین معمولا شاگرد فقط تخته و یا فقط چهره مدرس را مشاهده می کند و در کل فهم مطالب کمی سخت تر خواهد شد.

نرخ و هزینه کلاس های خصوصی آنلاین و اینترنتی: شما می توانید کلاس های خصوصی را به صورت حضوری و یا اینترنتی و مجازی برگزار نمائید. البته در این مقاله بیشتر در رابطه با انتخاب انلاین معلم خصوصی توضیح داده شد. شما در این وب سایت می توانید به صورت اینترنتی استاد خودتان را انتخاب کنید ولی اینکه آیا کلاس را حضوری و یا اینترنتی برگزار می کنید به خود شما بستگی دارد. هزینه ای که برای کلاس خصوصی پرداخت می شود به انتخاب شما در رابطه با حضوری و یا اینترنتی بودن کلاس ها هم بستگی دارد. واضح است که اساتید برای کلاس های مجازی و اینترنتی زمان کمتری خواهند گذاشت (چرا که لازم نیست برای رسیدن به کلاس مسیری را طی کنند) و در نتیجه با نرخ کمتری هم کلاس را برگزار می کنند. اگر استادی کلاس خصوصی حضوری را با نرخ 200 هزار تومان برای هر جلسه برگزار کند کلاس انلاین را با نرخ 150 هزار تومان برای هر جلسه برگزار خواهد کرد.

تدریس خصوصی آنلاین زبان آنگلیسی: یکی دیگر از دروس پرمتقاضی برای کلاس های خصوصی آنلاین و حضوری درس زبان انگلیسی است. البته زبان انگلیسی از حالت درس خارج شده است. زبان انگلیسی در حال حاضر محدود به مدرسه و دانشگاه نمی شود. افراد زیادی با انگیزه های متفاوت از قبیل مهاجرت، تحصیل در خارج از کشور، کسب درصد بالا در زبان کنکور، موفقیت در امتحان زبان، گرفتن مدرک آیلتس و تافل و …. متقاضی شرکت در کلاس های خصوصی زبان هستند. برگزاری کلاس های خصوصی زبان انگلیسی به صورت آنلاین و اینترنتی به نسبت کلاس های ریاضی کار راحت تری است چرا که برای تدریس زبان اکثرا لازم نیست از قلم نوری و امکانات این چنینی استفاده کرد و استاد با به اشتراک گذاری یک فایل pdf و یا پاورپوینت می تواند به راحتی کار تدریس را انجام دهد.

تدریس خصوصی حضوری یا آنلاین
تدریس خصوصی حضوری یا آنلاین

عوامل موثر بر قیمت و نرخ کلاس های تدریس خصوصی: در ادامه در رابطه با عوامل موثر بر نرخ کلاس های خصوصی توضیحاتی ارائه می گردد. قیمت کلاس های تدریس خصوصی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال کلاس هایی که به صورت معمولی برگزار می شود به نسبت کلاس های تضمینی هزینه کمتر و پایینتری دارد. در کلاس های تضمینی استاد نتیجه گرفتن شاگرد خودش را تضمین می کند و در عوض هزینه بیشتری برای هر جلسه دریافت می کند. پارامتر مهم دیگر سابقه و تجربه استاد و معلم تدریس خصوصی است. اساتیدی که سابقه کاری بالاتری دارند معمولا هزینه بیشتری هم دریافت می نمایند. با افزایش تعداد جلسات معمولا اساتید تخفیف در نظر می گیرند و بنابراین اگر جلسات بالایی نیاز دارید می توانید تقاضای تخفیف کنید.

مقایسه بازدهی کلاس های خصوصی آنلاین با تدریس خصوصی در منزل: همانطور که در ابتدای همین مقاله گفته شد، بازدهی کلاس های حضوری به نسبت کلاس های خصوصی اینترنتی و آنلاین بیشتر است. در کلاس های حضوری مدرس و شاگرد همدیگر را می بینند و استاد اگر بر درس مسلط باشد می تواند حتی از زبان بدن هم برای انتقال مفاهیم استفاده نماید. در کلاس های حضوری استاد بهتر می تواند عکس العمل های شاگرد خودش را ببیند و به خوبی متوجه خواهد شد که آیا شاگردش درس را متوجه شده است یا نه. در کلاس های حضوری به دلیل اینکه استاد تمامی رفتار و عکس العمل و نحوه برخورد شاگرد خودش با درس و مسائل و تمرینات را می بیند بهتر متوجه خواهد شد که چه روش تدریسی می تواند مفید تر باشد.

اگر امکان آن وجود داشته باشد بهتر است در کلاس های تدریس خصوصی به صورت حضوری شرکت کرد چرا که بازدهی کلاس های حضوری بالاتر است. از طرف دیگر در مقایسه قیمت کلاس های حضوری و اینترنتی با هم می توان گفت در کل کلاس های خصوصی مجازی هزینه پایینتری دارد. کلاس های آنلاین مزیتهای دیگری هم دارد و آن هم این است که در هر زمان از شبانه روز قابل برگزاری است و از هر جای دنیا می توان به یک استاد خوب در هر جای دیگر دنیا دسترسی داشت. به عنوان مثال شب امتحان اگر ساعت 11 شب دانش آموز یا دانشجویی سوالاتی داشته باشد و بخواهد پاسخ این سوالات را بداند، استفاده از کلاس های حضوری در چنین شرایطی ممکن نیست. اما می توان حتی ساعت 11 یا 12 شب با استاد هماهنگ کرد و کلاس آنلاین برگزار نمود.

آنلاین و یا حضوری بودن کلاس ها: معمولا هزینه کلاس های آتلاین زبان انگلیسی به نسبت کلاس ها حضوری کمتر است. کلاس های آنلاین برای استاد راحت تر است و ایشان هزینه رفت و برگشت را پرداخت نمی کند و وقت ایشان در مسیر تلف نمی شود. بنابراین معمولا حدود 20 تا 30 درصد هزینه این کلاس ها می تواند کمتر باشد.

مزایای تدریس خصوصی آنلاین زبان انگلیسی: برای یادگیری سریع و در زمان کوتاه زبان انگلیسی شرکت در کلاس های تدریس خصوصی راهکار بسیار خوبی است. در این کلاس ها می توانید اشکالات پایه ای خودتان در زبان را برطرف نمائید و به نسبت کلاس های گروهی پیشرفت سریع تری خواهید داشت. کلاس های خصوصی زبان را می توان به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار نمود. کلاس های آنلاین به نسبت کلاس های حضوری مزایایی دارد که در این بخش بررسی می شود. کلاس های اینترنتی و آنلاین زودتر و ساده تر هماهنگ می شود. در این کلاس ها وقت مدرس و استاد در مسیر رسیدن به کلاس تلف نمی شود و در نتیجه به نسبت کلاس های حضوری هزنیه این کلاس ها معمولا در حد 20 درصد یا شاید بیشتر از آن ارزانتر است. کلاس های خصوصی اینترنتی به لحاظ وقت برای استاد و به لحاظ هزینه برای شاگرد می تواند مفید و موثر باشد. یکی از مهمترین مزیت های کلاس های خصوصی مجازی این است که می توان از هر جای ایران و یا جهان با اساتید کلاس ها را هماهنگ نمود و در نتیجه برگزاری کلاس محدود به مکان و زمان خاصی نخواهد بود. از طریق نرم افزارهایی مانند اسکایپ می توان از هر جای دنیا با مدرسین زبان کلاس ها را هماهنگ نمود و درس را یاد گرفت.

تدریس خصوصی آنلاین و اینترنتی
تدریس خصوصی آنلاین و اینترنتی

مقایسه پایانی کلاسهای خصوصی اینترنتی و حضوری: هامنطور که گفته شد هر کدام از این کلاسها مزیتهای خاص خودش را دارد. کلاسهای آنلاین مزیتهایی که دارد این است که وقت معلم در مسیر رسیدن به منزل شاگرد تلف نمی شود و هزینه ای برای رفت و آمد پرداخت نخواهد کرد. در ضمن مدرسین خانم و یا خانواده هایی که برای فرزند دختر خودشان می خواهند کلاس برگزار کنند ممکن است با برگزاری این نوع کلاسها راحت تر باشند. البته کلاسهای آن لاین هزینه اینترنت را دارد و ممکن است بازدهی آن صد در صد مانند کلاسهای حضوری نباشد. در کلاسهای حضوری به هر حال ارتباط رو در رو و مستقیم تری وجود دارد و مطالب بهتر می تواند توضیح داده شود. در نهایت در صورتیکه این کلاسها با یک مدرس خوب و مجرب برگزار شود و خود شاگرد هم برای یادگیری درس تلاش کند و تمرین و مسئله حل نموده و مطالب را مرور نماید، هم کلاسهای حضوری و هم کلاسهای اینترنتی برای یادگیری بهتر دروس می تواند کاملا مفید و موثر باشد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نقد معلمان و دانش‌آموزان به “شاد” چیست؟

آموزش‌وپرورش در تعطیلات کرونایی مدارس، گُریزی از آموزش تلویزیونی و مجازی ندارد اما معلمان صحبت‌هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *