چهارشنبه , 1 اردیبهشت 1400 - 4:03 بعد از ظهر

همه خریدهای پر حرف و حدیث قلعه نویی

از هم شروع فصل نقل و انتقالات و خریدهای عجیب قلعه نویی

روزنامه تماشا، در حالی که همه منتظرند استقلال در شروع فصل نقل و انتقالات ستاره های لیگ را برای تقویت تیم خود جذب کند، آنها در اولین اقدام با محمد مهدی نظری، بازیکن فصل گذشته فجر و احمد جمشیدیان، بازیکن نیمکت نشین فصل گذشته سپاهان به توافق رسیده اند. نظری فصل گذشته در ۲۷ بازی در لیگ و جام حذفی برای فجرسپاسی بازی کرد و فقط ۹ گل زد، آماری که نمی تواند برای مهاجمی که قرار است در لیگ قهرمانان بازی کند آمار قابل توجهی باشد.

جمشیدیان هم در بیشتر بازی های فصل گذشته روی نیمکت ذخیره های سپاهان بود و فقط ۳ گل برای تیمش زد اما این انتقال ها وقتی عجیب به نظر می رسد که عملکرد فصل گذشته آنها جلوی استقلال مورد بررسی قرار بگیرد. جمشیدیان در بازی سپاهان با استقلال در دور رفت لیگ برتر، یکی از مقصران شکست تیم اصفهانی بود. منتقدان او می گویند در صحنه ای که خسرو حیدری تنها گل استقلال را زد، جمشیدیان می توانست به توپ برسد اما ناگهان مکث کرد و اجازه داد خسرو به راحتی با دروازه بان سپاهان تک به تک شود.

در مرحله نیمه نهایی جام حذفی هم جمشیدیان پنالتی اش را به وسط دروازه زد تا صعود سپاهان به فینال به تاخیر بیفتد. نظری هم در بازی با استقلال که با برتری ۵- صفر آبی ها همراه شد در موقعیت تک به تک توپ را به دست مهدی رحمتی کوبید.

این اولین باری نیست که بازیکنانی که فصل قبل جلوی تیم های قلعه نویی اشتباهات فاحش می کنند فصل بعد را در تیمی که او سرمربی آن است بازی می کنند. بازیکنانی که اغلب تنها یک فصل در تیم های قلعه نویی بازی می کنند و بعد از آن مجبور می شوند آن تیم را ترک کنند تا دقایق بیشتری بازی به آنها برسد.

رامین محرم نژاد

یکی از اولین خریدهای جنجالی امیر قلعه نویی در لیگ برتر، جذب رامین محرم نژاد بوده است. محرم نژاد در لیگ چهارم در شموشک نوشهر بازی می کرد. در بازی استقلال – شموشک درحالی که شاگردان قلعه نویی در آخرین دقایق از باز کردن دروازه حریف نه چندان قدرتمندشان عاجز مانده بودند، او با یک پاس به عقب اشتباه و فراموش نشدنی، سیاوش اکبرپور و رضا عنایتی را در حالت دو به تک با دروازه بان شموشک تنها گذاشت. حاصل این اتفاق به دست آوردن سه امتیاز بسیار حیاتی برای استقلال بود که در کورس قهرمانی قرار داشت. اتفاق عجیب تر اما در تابستان آن سال رخ داد؛ جایی که قلعه نویی محرم نژاد را برای استقلال خرید و در تمام طول سال حتی یک دقیقه هم به او بازی نداد.

ابراهیم تقی پور

در لیگ هفتم استقلال بدترین روزهای خود را سپری می کرد. آنها در لیگ برتر سیزدهم شده بودند و تنها امیدشان به قلعه نویی تازه وارد بود تا برای آنها جام حذفی بیاورد اما در بازی برگشت فینال جام حذفی برابر پگاه ابراهیم تقی پور در قلاب دفاع پگاه گیلان اشتباهات فاحشی کرد و زمینه ساز پیروزی ۳- صفر آبی ها شد. او در لیگ هشتم به استقلال آمد و خیلی فرصت بازی کردن پیدا نکرد و در پایان فصل هم مجبور شد این تیم را ترک کند.

میثم بائو
دو فصل پیش و زمانی که قلعه نویی سرمربی تراکتورسازی بود، میثم بائو که در آن زمان در شهرداری تبریز بازی می کرد در دیدار قبل از بازی با تراکتورسازی ۳ اخطاره شد و بازی را از دست داد. اصغر مدیرروستا سرمربی وقت شهرداری مصاحبه کرد و گفت که بائو عمدا خودش را ۳ اخطاره کرده تا جلوی تیم قلعه نویی بازی نکند. فصل گذشته بائو همراه قلعه نویی به استقلال آمد تا این شائبه بیش از پیش تقویت شود. او روز جمعه اعلام کرد که از استقلال می رود.

حسن اشجاری
اشجاری در نیم فصل اول فصل گذشته در سپاهان حضور داشت. مانند جمشیدیان، اشجاری هم یکی از مقصران گل خسرو حیدری نامیده شد. او دفاع چپ سپاهان بود اما در لحظه گل، دور از منطقه ماموریتش ایستاده بود. اشجاری در نیم فصل دوم به استقلال آمد، در بیشتر بازی ها روی نیمکت ذخیره ها نشست و چند روز پیش با ملوان قرارداد امضا کرد.

ابراهیم توره
توره در لیگ هشتم در پرسپولیس بازی می کرد. او در بازی قبل از دربی در اعتراض به داوری توپ را به زمین کوبید و از داور بازی کارت زرد گرفت، کارتی که باعث شد سه اخطاره بشود و بازی با استقلال را از دست بدهد. او درست فصل بعد به سپاهانی رفت که امیر قلعه نویی سرمربی آن بود و ۲ سال در آنجا حضور داشت. البته او عملکرد خوبی در این تیم داشت.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«فکری» سرانجام سرمربی استقلال شد

به گزارش ایرانیکام ، مدیران باشگاه استقلال و نساجی مازندران طی روزهای اخیر مذاکرات فراوانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *