شنبه , 18 می 2024 - 10:24 ق.ظ

دلیل ازدواج پسران با زنان سن بالا

نکاتی درباره ازدواج پسران با زنان سن بالا !ً

اگه به شما بگم که یه زوج ایده آل رو تصور کنید، معمولا تصویر ذهنی مشخصی دارید. زن و مردی که در ذهن خودتون میسازید احتمالا هم سن و سال هستند یا حتی مرد کمی بزرگتره. جامعه به ما نشون داده که اینها روابط عادی و طبیعی هستند. با این حال در دنیای امروز ازدواج با زن سن بالا رواج پیدا کرده است. چنین رابطه ای مثل بقیه روابط، معایب و مزایای مختلفی داره که قراره در این مقاله به آنها بپردازیم.

مزیت های ازدواج با زنان سن بالا:

وقتی با یک دختر سن بالا ازدواج میکنین و او واقعا شما رو دوست داره، شما میتونید از مزایای این رابطه به نحو احسن استفاده کنین. زیرا چنین فردی از زندگی چیزهای زیادی یاد گرفته که میتونه در مسیر زندگی خیلی کمکتون کنه. از جمله مزیت های ازدواج با زن سن بالا میتونیم به موارد زیر اشاره کنیم:

1. زنان مسن تر تجربیات بیشتری دارند

یه زن سن بالا، ذهن و قلب خودش رو میشناسه. به اندازه کافی روابط عاشقانه بین زن و مرد رو دیده و همین امر باعث میشه از صرف وقت و انرژی برای چیزهای بی اهمیت که اغلب  زنهای جوانتر بهش میپردازن، جلوگیری کنه. در واقع تجربه ای که کسب کرده به او کمک میکنه روابط زن و شوهر را بهتر درک کنه و به طور مستقیم با چالش هایی که برای شما به وجود میاد ارتباط داشته باشه. زنانی که در سنین بالاتر ازدواج میکنن، به واسطه تجربیاتی که دارن، بالغ ترهستند. اینها به اندازه ای قوی هستن که میتونن با ترس ها و مشکلاتشون کنار بیان. یه خانم جا افتاده به جای فرار از مشکلات، با آنها میجنگه. به همین جهت زندگی با چنین فردی معمولا موفقیت آمیز خواهد بود.

علت ازدواج پسرهای کم سن با زن های سن بالا

2. یک خانم سن بالا قدردان تر است

یکی از دلایل معمول رضایت مردان از دوستی با زن سن بالا اینه که؛ زنان مسن  قدردان تر هستن. زنان در سنین بالاتر حتی برای چیزهای کوچک، قدردانی میکنن و احساس رضایت بیشتری نسبت به رابطشون دارن. البته این قدردانی و رضایت تنها در صورتیه که رابطه شما یه رابطه سالم و شاد باشه.

در ازدواج با زن سن بالا چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

3. استقلال و عدم وابستگی،

از خصلت های مثبت اکثر زنان مسن، استقلال شخصیتی؛ یکی از مزیت هاییه که میتونه بسیاری از مردان رو ترغیب به ازدواج با دختر سن بالا کنه. یه زن پخته، معمولا خودش رو در کارش تثبیت کرده و از نظر مالی به استقلال رسیده. همین امر ممکنه منجر به استقلال عاطفی هم بشه. چنین زنی میتونه به تنهایی تصمیم بگیره و نیازی نیست که برای هر موضوعی به یه مرد وابسته باشه. که این امر میتونه فشار عاطفی و مالی زیادی رو از دوش مرد برداره. در حالیکه این عدم وابستگی و استقلال، چیزیه که در زنان کم سن و سال تر، کمتر دیده میشه.

چرا پسرها امروزه خواهان ازدواج با زن سن بالا هستند؟

4. دختران بزرگتر قدرت پذیرش و بخشش بیشتری دارند

با توجه به اینکه زن های بزرگتر از پسر، در زندگیشون فراز و نشیب های بیشتری داشتن، از توانایی بخشش و پذیرش بالاتری برخوردارند. آنها به شما بی توجهی نمیکنن یا روی خطاهای شما تمرکز نمیکنن. به همین دلیل در ازدواج با دختر بزرگتر میتونید همیشه در صلح زندگی کنید چرا که مشکلات به سرعت حل میشن.

مزایای ازدواج با زن سن بالا

5. یادگیری بیشتر، مزیت ازدواج با زن پخته 

هیچکس بهتر از یه خانم مسن، نمیتونه تفاوت های ظریف بین زن و مرد رو به شما یاد بده. در ازدواج با زن بزرگتر از خود میتونید خودتون باشید و نیازی به تظاهر نیست. چون چنین زنی شما رو وادار میکنه تا خودتون رو بهتر بشناسید. به این ترتیب احساس اعتماد به نفس و شادی بیشتری خواهید داشت.

معایب ازدواج با زن سن دار

با وجود اینکه اختلاف سنی در ازدواج با زن بزرگتر، مزیت هایی داره اما معایبی هم داره که نمیشه آنها رو نادیده گرفت. معمولا وقتی حرف از ازدواج با زن سن دار میشه، بیشتر افراد فقط به معایب این رابطه فکر میکنن. درواقع بیشتر مردم متفق القول میگن که ازدواج با مرد کوچکتر کار درستی نیست. البته برای این ادعا دلایلی هم دارند که میتونیم به موارد زیر اشاره کنیم:

معایب ازدواج با زن سن بالا

1. مطیع نبودن

مطیع نبودن یکی از مهم ترین معایب ازدواج با دختر سن بالا است. چون معمولا وقتی زنی در یه رابطه باشه که از مردش بزرگتره، احساس برتری میکنه. در این صورت به نظرات و ایده های همسرش بی تفاوت خواهد بود و در برابر او تسلیم نمیشه. این موضوع ممکنه به یه چالش بزرگ تبدیل بشه، مخصوصا اگه مرد آمادگی چنین رفتاری رو نداشته باشه.  البته توجه داشته باشین که منظور ما از مطیع بودن این نیست که زن به میل و خواسته ی خودش بی تفاوت باشه. بلکه منظور همفکری و همدلیه که باید بین زن و شوهر وجود داشته باشه.

ازدواج با زن سن بالا چه عواقبی دارد؟

2. داشتن اهداف مختلف برای ادامه زندگی

ازدواج پسران با زنان سن بالا :هر کسی تو هر سنی یه سری اهداف و آرزوها در سر داره که سعی میکنه به آنها برسه. از جمله بزرگترین مشکلات رابطه با زنان سن بالا میتونیم به این موضوع اشاره کنیم که چون دو نفر از نظر سنی با هم اختلاف دارن، اهداف مختلفی رو دنبال میکنن. اگرچه ممکنه بعضی از خانم ها اینطور فکر کنن که ازدواج با مرد کوچکتر و داشتن یه مرد جوان در کنارشون میتونه خیلی کمک کننده باشه. اما این احتمال هم باید در نظر گرفته بشه که ممکنه برنامه های مختلفی برای ادامه زندگی داشته باشن. همین موضوع میتونه باعث بروز مشکلات اساسی بشه. مثلا ممکنه یه خانم بزرگتر تمایل به خرید خانه یا زمینی داشته باشه که بقیه عمرش رو در اون بگذرونه. اما همسر جوانش تمایل به خرید آخرین مدل از ماشین مورد علاقش رو داشته باشه.

ازدواج با زن سن بالا چه معایبی دارد؟

2. احساس درک نشدن از سوی همسر یکی از معایب ازدواج با دختر بزرگتر از خود

یکی از چالش های پیش روی مردانی که در یه رابطه با زن بزرگتز از خود هستن، اینه که وقتی مشکلاتشون رو با همسرشون در میان میگذارن، متوجه میشن که هیچ درکی از مشکلات و دغدغه های همدیگه ندارن. زیرا این بالا بودن سن زن، باعث شده برخی موضوعات اهمیتش رو از دست بده و کودکانه به نظر برسن. همچنین همسر شما ممکنه در چنین شرایطی به روش خودش سعی در آرام کردنتون داشته باشه. اما این چیزی نیست که شما بهش نیاز دارید.

ازدواج با زن سن بالا چه مزایایی دارد؟

سوالات متداول ازدواج پسران با زنان سن بالا

مزیتهای ازدواج با زنان سن دار کدام است؟

تجربیات بیشتر، قدردانی، استقلال و عدم وابستگی، قدرت پذیرش و بخشش و… از جمله مزایای ازدواج با خانم های سن دار است.

معایب ازدواج با دختر سن بالا چیست؟

احساس درک نشدن از سوی همسر، داشتن اهداف مختلف برای ادامه زندگی و مطیع نبودن زا معایب این نوع ازدواج است.

 آیا ازدواج با خانم مسن کار درستی است؟

ازدواج پسران با زنان سن بالا : چنین رابطه ای مثل بقیه روابط، معایب و مزایای مختلفی داره که باید همه ی آنها را مورد بررسی قرار بدین و بعد تصمیم بگیرین.

 

دیگران می خوانند:

ازدواج سفید چیست و چه معایب و مجازاتی دارد؟

۹ روش برای بالا بردن آتوریتی سایت

تعبیر خواب سکس خواهر برادر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *