پنجشنبه , ۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۷ بعد از ظهر

تعبیرخواب مار

مارها معمولا نماد ترس و وحشت هستند و دیدن خواب مار نیز تقریبا همین معنی را می تواند داشته باشد.برای اینکه بتوانید تعبیرخواب مار را تفسیر کنید باید به چند مورد دقت خاصی داشته باشید :

 • مار در خواب شما چه کاری انجام می داد؟ آیا خواب بود؟ آیا شما را نیش می زد ؟ آیا از شما می ترسید ؟ و …
 • چه نوع ماری در خواب دیدی و آن مار چه رنگی بود ؟
 • حس شما به آن مار در خواب چگونه بود ؟ آیا از آن مار می ترسیدید؟ آیا مار را کشتید ؟ و ….

نکته بسیار مهم : این مطلب یک مطلب بسیار جامع در مورد دیدن مار در خواب است و تقریبا نظر تمام تعبیر کننده ها در این مطلب وجود دارد. نظر تعبیر کننده های مختلف می تواند با یکدیگر متفاوت باشد و نمی توان انتظار داشت که همه تعبیر کننده ها در تمام کشورهای جهان یک نظر واحد در مورد تعبیر خواب مار داشته باشند.

دیدن مار در خواب

۱ ) اگر در خواب ببینید که مار به شما نزدیک می شود و شما از آن به شدت می ترسید می تواند اینگونه تعبیر شود که شما در بیداری از چیزی ، کسی یا اتفاقی به شدت ترس دارید.

برای مثال ممکن است نگران از دست دادن شغل خود هستید و یا می ترسید که همسر خود را از دست بدهید .دیدن مار در خواب معمولا به دلیل این است که شما در بیداری بسیار مضطرب هستید و از چیزی می ترسید.

۲ ) مار می تواند نماد سرکوب نیاز جنسی شما باشد.ممکن است در زندگی زناشویی با همسر خود دچار مشکل شده اید و از این بابت استرس و نگرانی دارید.

۳ ) دیدن مار در خواب می تواند نماد آرزوهای سرکوب شده شما باشد.ممکن است در بیداری آرزوهای بزرگی داشته اید ولی بنا به هر دلیلی نتوانستید به آنها برسید و سعی می کنید انها را فراموش کنید.

۴ ) اگر در خواب ببینید که مار شما را نیش زد می تواند نماد فردی در زندگی شما باشد که در حال اذیت روحی و جسمی شماست.

ممکن است کسی در گذشته به شما آسیب رسانده است و در ناخودآگاه شما هنوز اثراتی از آن وجود دارد.برای این مشکل خود راه حلی پیدا کنید در غیر این صورت می تواند باعث مشکلات روحی برای شما شود.

تعبیر خواب نیش زدن مار  = فردی در زندگی شما است که در حال اذیت روحی و جسمی شماست

۵ ) نیش مار می تواند نماد تغییر چیزی در زندگی شما باشد.اگر در خواب ببینید که مار پای شما را نیش زد ، باید در این تغییر و تحول بزرگ کمی با احتیاط عمل کنید.

۶ ) دیدن خواب مار سیاه می تواند اینگونه تعبیر شود که در زندگی شما یک مشکل بزرگ وجود دارد که باعث سرگردانی شما شده است و هیچ راه حلی برای عبور از این مشکل به ذهن شما نمی رسد.

این خواب نشان می دهد که شما در معرض ابتلا به افسردگی هستید و حل نشدن این مشکل می تواند شما را دچار بیماری های روحی و روانی کند.

ضمیر ناخودآگاه شما با این خواب به شما اخطار می دهد.ممکن است بدی یا خیانتی به کسی کرده اید و در حال حاضر احساس گناه می کنید.

در هر صورت دیدن یک مار سیاه در خواب حتی اگر به شما آسیبی وارد نکند نشان دهنده برزو یک مشکل روحی و روانی خطرناک در شماست .

تعبیر خواب مار از نظر قرآن چیست؟

از نظر قرآن دیدن رویا تأمل برانگیز است و باید در فهمیدن تفسیر آن بکوشید. چرا که نشانه هایی در خواب است می تواند نشانگر مسیر زندگی افراد باشد؛ به این دلیل که رویا پل بین حقیقت و دروغ است. در مورد دیدن خواب مار نیز توضیحاتی در قرآن آمده است و در اکثر مواقع دیدن مار در رویا به این معنی می باشد که مصیبتی در راه است و باید بتوانید به مشکلات غلبه کنید در غیر این صورت آسیب می بینید.

تعبیر خواب مار از نظر امام صادق چیست؟

به گفته امام صادق دیدن مار در رویا با این که اتفاق خوبی نیست اما می توان آن را به فال نیک گرفت و از آن برای اتنخاب مسیر درست استفاده کرد. به گفته امام صادق دیدن خواب مار چهار تعبیر می تواند داشته باشد.

تعبیر اول، شما دشمنی دارید که پنهان است. ممکن است شما دشمن را بشناسید اما دشمنی او پنهان باشد. دوم، می تواند به معنی لذت های زندگانی باشد. سوم، دیدن مار در خواب می تواند نشانه سلامتی باشد. چهارم، به مقام بالا رسیدن و بزرگی اشاره دارد که این در صورتی است که شما به مار غلبه کنید.

تعبیرخواب مار زرد

گفته شده است دیدن و کشتن مار زرد در رویا به معنی پایان خصومت است. اگر شما دعوایی قدیمی با کسی داشته اید و یا به تازگی با شخصی به مشاجره و بحث پرداختید، بدانید که با دیدن این خواب این مشاجره ها به پایان می رسد. مار زرد در تعابیر به نشانه صلح است. شاید کسی که با آن مشکلی داشته اید قصد مصالحه با شما را داشته باشد و برای دلجویی به پیش شما بیاید و اگر یک زن متاهل خواب مار زرد ببیند به این تعبیر شده است که فرزندی خوب برای او در راه است.

۷ ) دیدن مار قرمز در خواب نشان دهنده شور و شوق شماست و معمولا به روابط جنسی شما اشاره دارد.احتمالا در یک رابطه جنسی جدید قرار دارید و یا به تازگی ازدواج کرده اید.اگر مار شما را نیش زد ممکن است خیانتی به شما شده است و شما هنوز نتوانستید این خیانت جنسی را فراموش کنید.

دیدن مار دوسر در خواب نشانه ترس و عصبانیت سرکوب شده شما است

تعبیر خواب مار سیاه = در زندگی شما یک مشکل بزرگ وجود دارد

۸ )  اگر در خواب دیدید که مار ? در خانه شما وجود دارد و یا خوابیده است ، قبل از همه باید توجه کنید که آیا اینجا واقعا خانه شماست یا خیر . موضوع دیگری که باید توجه کنید این است که چه کسی در خانه است ؟

آیا شما در خانه تنها هستید و یا یک یا چند نفر از اعضاء خانواده نیز در خانه حضور دارند.دیدن خواب مار در خانه معمولا اینگونه تعبیر می شود که شما در خانه و خانواده خود مشکلی دارید.این مشکل می تواند مالی ، جانی و یا جنسی باشد.

 • اگر در خواب ببینید که مار ? در خانه شما به فرزندتان آسیب رساند و یا اورا نیش زد به این معنی است که شما با فرزندان خود مشکل دارید.اگر همسر شما را نیش بزند نیز به همین معنی است .
 • اگر ببینید که مار در خانه شما خوابیده است و کسی در خانه نیست به این معنی است که شما مشکل مالی دارید و در تامین هزینه های خانواده خود دچار مشکل شده اید.
 • اگر هیچ تلاشی برای بیرون کردن مار از خانه نمی کنید ، از خانه و محل زندگی فعلی خود راضی نیستید.
 • اگر از ماری که در خانه شماست فرار کنید می تواند به این معنی باشد که شما در خانه خود مشکلات خانوادگی دارید و بجای حل این مشکلات ، فقط از آنها فرار می کنید.
تعبیر خواب مار

۹ ) اگر در خواب مار مرده ببینید و یا خودتان مار را بکشید معمولا علامت خوبی است و نشان دهنده این است که شما مشکل بزرگی داشتید که توانستید آن را حل کنید.

کشتن مار می تواند به این معنی باشد که شما در زندگی خود سعی می کنید بر ترس های خود غلبه کنید و آدم شجاعی هستید .اگر در خواب ببینید که بعد از کشتن مار احساس رضایت و غرور می کنید نشان دهنده این است که در بیداری موفقیت بزرگی به دست آورده اید و از ته دل از این موضوع خوشحال هستید .

اگر در خواب ببینید که بعد از کشتن مار احساس گناه و عذاب وجدان می کنید ، به معنی این است که مشکل بزرگی در زندگی خود دارید و از روبرو شدن با آن مشکل می ترسید .

۱۰ ) دیدن مار زرد در خواب نشان دهنده هوش و توانایی ذهنی شماست .اگر در خواب ببینید که یک مار زرد خوابیده است به معنی این است که مسئله ای ذهن شما را بسیار به خود درگیر کرده است و شما تصمیم دارید به هر شکل که می توانید ، راه حل این مسئله را پیدا کنید.

تعبیر خواب مار زرد = شما فرد باهوشی هستید

۱۱ ) اگر شما زن هستید و در خواب یک مار باردار ببینید به این معنی است که شما باردار شده اید.اگر این مار سیاه باشد بچه شما پسر است و اگر سفید باشد شما یک دختر حامله هستید.

اگر یک مار قرمز ببینید نشان دهنده این است که یکی از نزدیکان و یا عزیزان شما باردار است .مار باردار سبز نشان دهنده این است که شما برای بارداری آماده هستید .

۱۲ ) اگر در خواب تعداد زیادی مار ببینید نشان دهنده این است که شما منبع پر قدرت انرژی مثبت هستید.این انرژی می تواند انرژی جنسی نیز باشد.

۱۳ ) اگر در خواب مار ترسناک و زشت ببینید می تواند نشانه هشدار باشد.احتمالا فردی خطرناک در بین نزدیکان و دوستان شما وجود دارد و شما سعی دارید بدون ایجاد حساسیت و درگیری ، او را از خود دور کنید.

۱۴ ) دیدن مار دوسر در خواب نشانه ترس و عصبانیت سرکوب شده شما است.این خواب همچنین می تواند نشانه این باشد که شما در بین دو احساس مخالف و متفاوت گیر کرده اید.

شما باید مشکلات و برنامه های زندگی شخصی خود را  دوباره بررسی کنید و بهترین راه را انتخاب کنید. اگر در انتخاب بین عقل و احساسات گیر کرده اید ، حتما راه عقلانی را انتخاب کنید.

تعبیر خواب مار ? در مذاهب مختلف

در برخی از ادیان مار به عنوان موجودی عجیب و خطرناک در نظر گرفته می شود.اگر در خواب ببینید که مارها در حال تعقیب شما هستند و یا شما را نیش زدند ، نشان دهنده این است که چیزی در زندگی شما وجود دارد که در حال آسیب رسانی به شماست و اگر او را از زندگی خود بیرون نکنید در آینده نزدیک آسیب بزرگی به شما خواهد رساند.

در برخی از ادیان ، مار همان حیوانی است که آدم و حوا را به خوردن میوه ممنوعه تشویق کرد.(در برخی از ادیان نیز ، گربه آدم و حوا را به خوردن میوه ممنوعه تشویق کرده است)

در دین مسیحیت دیدن خواب مار می تواند نشانه میل جنسی فرد باشد.نیش زدن مار نشان دهنده خیانت جنسی و فریب و نیرنگ است .

در برخی از تعبیر خواب های چینی از مار به عنوان نماد هوشمندی و حقه بازی یاد می شود.اگر در خواب ببینید که مار به اژدها تبدیل شده است می تواند اینگونه تعبیر شود که شما رشد شخصیتی بزرگی را تجربه کرده اید .

در یونان باستان دیدن خواب مار نماد حرفه پزشکی بود.زیگموند فروید دیدن خواب مار را نماد امیال جنسی فرد می داند .

فروید اعتقاد دارد اگر در خواب ببینید که مار شما را نیش زد و یا آلت تناسلی شما تبدیل به مار شد می تواند نشانه تجاوز جنسی به شما در کودکی باشد .


تعبیرهای قدیمی و سنتی درباره دیدن خواب مار

تعبیر خواب مار از نظر ابن سیرین

ابن سیرین درباره تعبیر خواب مار می گوید : تعبیر دیدن ? در خواب دشمن پنهان است.

اگر در خواب ببینی که مار در خانه تو است نشان دهنده این است که آن دشمن پنهان یکی از اعضاء خانواده است.اگر مار در جایی خارج از خانه باشد نشان دهنده این است که این دشمن کسی خارج از اعضاء خانواده شما است .

اگ در خواب ببینی که با مار جنگیدی و مار را کشتی به این معنی است که با دشمنت درگیری و دعوا می کنی .اگر مار تو را کشت ، دشمن بر تو پیروز خواهد شد. اگر ببینی که مار را نصف کردی ، اینگونه تعبیر می شود که از اموال دشمنت به تو سودی خواهد رسید .

اگر در خواب مار بزرگ ببینی تعبیرش این است که با افراد مشهور و بزرگ رفت آمد پیدا می کنی .دیدن مار در خواب معمولال نشانه دشمن است . شیطان برای ترساندن و دشمنی با حضرت آدم ، از انواع مختلفی از مار استفاده کرد.

اگر ببینی که با مار در حال جنگ هستی به این معنی است که با دشمنی قدرتمند در حال مبارزه کردن هستی . اگر مار را بکشی به این معنی است که دشمنت را شکست خواهی داد . اگر مار تو را نیش بزند به این معنی است که از دشمنت به تو آسیبی خواهد رسید .

اگر در خواب ببینی که مار مرده است (ابن سیرین)

به این معنی است که از آسیب و گزند دشمنی قدرتمند در امان مانده ای . ممکن است عمر او تمام شده باشد و یا خودت او را شکست داده باشی .

اگر در خواب ببینی که مار در رختخواب تو بود به این معنی است که همسرت به تو خیانت می کند. اگر ببینی که این مار را کشتی به این معنی است که به تو خیانت شده است و تو او را نخواهی بخشید و جدا خواهید شد.

تعبیر خواب مار در خانه (ابن سیرین)

اگر مار و یا مارهای زیادی در خانه خود ببینی به این معنی است که کسی یا کسانی از نزدیکانتان با شما دشمنی می کنند و در حال نقشه کشیدن برای آسیب رساندن به شما هستند .

اگر ببینی که مار از آستین شما بیرون می آید به این معنی است که از جانب فرزندانتان به شما آسیب خواهد رسید .

به صورت خلاصه ابن سیرین در مورد این رویا اینگونه اعتقاد داشت :

 • مار در خانه نشانه وجود دشمنی از نزدیکان است
 • مار در جای خواب نشانه خیانت جنسی همسر است
 • کشتن مار نشانه پیروزی بر دشمن است
 • نیش زدن مار نشانه آسیب رسیدن از دشمن است
 • مار در آستین نشانه دشمنی از پوست و خون شماست
 • اگر بر روی بالش خود مار ببینی به معنی مرگ همسر است
 • اگر مار از آلت تناسلی تو بیرون آمد نشانه دشمنی پسرت با تو است
 • اگر مار از سینه تو بیرون آمد نشانه دشمنی دخترت با تو است
 • اگر در دهان تو باشد به این معنی است که حرفی خواهی زد که به ضرر تو تمام می شود.
 • اگر سفید باشد به معنی رفع مشکل است
 • اگر قرمز باشد به معنی رسیدن خطر از جانب دشمن است
 • اگر سبز باشد به معنی مال و ثروت است
 • اگر صاف باشد به معنی رسیدن مال و ثروت از کس دیگری است
 • مار بزرگ بر دشمنی قوی و قدرتمند دلالت دارد
 • صحبت کردن با مار بدون ترس و وحشت ، زرق و روزی و مال فراوان است
 • مار سیاه و زشت ، دشمنی خطرناک و قوی است
 • مار سفید ، خانواده است
 • کشتن مار ، از بین بردن دشمن است
 • مار مرده در رختخواب ، زن تو خواهد مرد
 • اگر روی دیوار باشد ، همسایه ات حسود است
 • اگر صاحب و مالک مار باشی ، نشانه قدرت واعتبار است
 • اگر وارد خانه شود ، دشمنان تو وارد خانه ات شده اند
 • اگر وحشی باشد نشانه دشمنی عجیب و حیله گر است ..ممکن است این دشمن زن باشد .
 • اگر از زبان و دهان تو بیرون بیاید ، تو با حرف هایت دیگران را اذیت می کنی
 • اگر زن شوهردار در خواب مار سیاه ببیند ، در حال خیانت کردن به شوهرت هستی
 • اگر مرد این خواب را ببیند ، از شر زنت رها خواهی شد

دیدن رنگ های مختلف مار از نظر ابن سیرین

از نظر ابن سیرین ، رنگ های مختلف مار در خواب می تواند معانی مختلفی داشته باشد .

دیدن مار رنگارنگ (ابن سیرین)

اگر در خواب ماری رنگارنگ ببینی که ترکیبی از چندین رنگ باشد به معنی فردی بی ایمان و تفرقه افکن است . این خواب به شما می گوید که باید مراقب افرادی که در اطراف شما هستند باشید. در بین آنها کسانی وجود دارند که می خواهند با دوروی و نفاق به شما آسیب وارد کنند.


دیدن مار دوسر (ابن سیرین)

این خواب به معنی دشمنی بسار قوی است که از جهات مختلف از شما بالاتر است . ممکن است پول و مقام بالاتری نسبت به شما دارد یا دوستان و اطرافیان بیشتری دارد که مقام هایی دارند که می توانند به این دشمن شما کمک کرده و به شما آسیب وارد کنند.

شما برای مقابله با این دشمن همیشه باید آماده باشید و سعی کنید که خودتان را بیشتر از همیشه قوی نگه دارید و دایره دوستان و آشنایانتان را گسترده تر کنید.


فرار کردن از دست مار بزرگ (ابن سیرین)

احساس ناامنی می کنی و فکر می کنی کسانی در اطراف تو وجود دارند که می خواهند به تو اسیب وارد کنند. خودت را در مقابل آنها بی دفاع می بینی و نگران هستی که مشکلی برایت به وجود بیاید .


دفن شدن مار در زیر خانه(ابن سیرین)

وقتی در خواب ببینی که ماری در زیر خانه تو دفن شده است به معنی این است که کسی شما و یا خانواده شما را جادوی خطرناکی کرده است (!!! معتبر نیست!!!)


اگر زن باردار خواب مار ببیند

اگر باردار هستی و در خواب ببینی که مار از شکم تو بیرون آمد به این معنی است که فرزند تو دشمن تو خواهد شد .اگر ببینی که یک مار بزرگ را کشتی به این معنی است که کسی به باردار بودن تو حسودی می کند.اگر ببینی که مار تو را نیش زد به این معنی است که این فرد حسود به تو آسیب خواهد رساند.

اگر ببینی از دست مار فرار می کنی ، از بارداری پشیمان هستی و از زایمان می ترسی .

اگر مار سبز ببینی (ابن سیرین)

فرد دین داری هستی و اخلاق و نیت تو نیک و پاک است . فردی با تقوا و اهل حلال و حرام هستی .


تعبیر مار سیاه بزرگ ( ابن سیرین)

کسی می خواهد بین شما و همسرتان جدایی بیاندازد . او برای این منظور ممکن است برای شما دعا و طلسم تهیه کرده باشد. این فرد زندگی شما را نابود خواهد کرد. باید هرچه سریع تر او را پیدا کرده و از خود دور کنید.


تعبیر خواب مار از نظر امام صادق (ع) :

تعبیر خواب مار بر چند وجه است :دشمن مخفی / پادشاهی / سلامت بدن / کامیابی / همسر / آرزو و مراد /

تعبیر خواب مار از نظر منوچهر مطیعی تهرانی:

مار ثروتی است که شما از وجود آن بی خبر هستید.ریشه این تعبیر به آنجا بر می گردد که در داستان ها و افسانه های کهن ، همیشه ? محافظ گنج های پنهان و مدفون است .

نظر روانشناسان و تعبیر کننده های اروپایی در مورد خواب مار ?

زمانی که ماری از نزدیک ببینید ناخودآگاه احساس ناامنی می کنید و دنبال یک راه فرار امن می گردید. حتی اگر تا حالا هیچ وقت مار را از نزدیک ندیده باشید ، باز هم ناخودآگاه از دیدن مار وحشت دارید.

خواب مار هم دقیقا به همین معنی است . دیدن مار در خواب معمولا به معنی ترس ها ، نگرانی ها ، دلواپسی ها و احساس ناامنی است .دیدن خواب مار می تواند معانی بسیار مختلف و متفاوتی داشته باشد که بستگی به جزئیات خوابتان دارد. به همین دلیل همیشه توصیه می شود که قبل از معنی کردن هر خوابی ، تا جایی که می توانید ، جزئیات بیشتری از خوابتان را بیاد بیاورید .

اگر خوابی دیده اید که برایتان بسیار مهم است ، بهتر است به محض بیدار شدن از خواب ، تمام آن چیزی که به یاد می آورید را یاداشت کنید چراکه با گذشت زمان ، خوابتان را بیشتر فراموش خواهید کرد.

تعبیر خواب مار کبری
خواب مار کبری دیدم ، تعبیر خواب مار کبرا چیه ؟

تعبیر خواب مار کبرا چیه ؟

دیدن مار در خواب علاوه بر موارد قبلی که اشاره شد می تواند به معنی پوست اندازی و یک تغییر بسیار بزرگ و خوب در رفتار و نحوه زندگی کردن فرد باشد.

در حالت کلی زمانی که خواب ناخوشایندی در مورد مار می بینید نشان دهنده افکار سمی و آزاردهنده در زندگی روزمره شماست . ممکن است مدام از چیزی و یا کسی آزار می بینید و این آزار روال عادی زندگی شما را خراب کرده است .

چیزی در زندگی شما وجود دارد که آرامشتان را گرفته است و مدام شما را آزار می دهد و شما به شدت از این موضوع رنج می برید. ممکن است گرفتار کسی شده اید که به هر دلیلی به این راحتی نمی توانید از او دور شوید و حس می کنید که این شخص بالاخره به شما آسیب جدی وارد خواهد کرد.

ممکن است معتاد شده اید و می دانید که آخر و عاقبت این اعتیاد خوش نیست ولی قدرت کافی برای ترک این اعتیاد را ندارید و همچنان این راه غلط را ادامه می دهید.

بسیاری از روانشناسان غربی اعتقاد دارند که دیدن مار در خواب نشانه ترس شما از چیزی است .شما در بیدار از کسی و یا چیزی می ترسید ولی حس می کنید که هیچ راه فراری ندارید و او به راحتی می توانید هر زمان که دلش خواست به شما آسیب وارد کند.

این ترس ممکن است حتی از خودتان باشد . ممکن است شما مشکل رفتاری دارید که خودتان هم می دانید که این طرز رفتار غلط شما ، روزی باعث ایجاد دردسر خواهد شد. ولی به هر دلیلی قادر به ترک این رفتار بد نیستید.

زیگموند فروید اعتقاد داشت که دیدن مار در خواب نماد نیازهای جنسی سرکوب شده است . اگر یک زن در خواب مار ببینید می تواند به این معنی باشد که نیازهای جنسی او به خوبی رفع نشده است و از بابت جنسی و عاطفی بخوبی ارضا نشده و مشکل دارد.

در کتاب های یونان باستان از خواب مار به عنوان نماد عقل و شعور و آینده نگری یاد شده است . این خواب به شما این پیام را می دهد که نباید کورکورانه از دیگران پیروی کنید.

تعبیر خواب گزیدن مار (نیش زدن)

اگر در خواب ببینید که ماری شما را نیش زد به این معنی است که کسی در بیداری به شما آسیب وارد می کند . این آسیب می تواند روحی و یا جسمی باشد. شما از اینکه در کنار او هستید احساس آرامش نمی کنید و حس می کنید که او فرد قابل اعتمادی نیست و هر لحظه ممکن است به شما یک آسیب جدی وارد کند.

ممکن است با همسرتان اختلاف دارید و یا ممکن است این اختلاف با پدر ، مادر و یا حتی خواهر و برادرتان باشد. در هر صورت ادامه این راه می تواند آسیب جبران ناپذیری به شما وارد کند و تا زمانی که در کنار این فرد هستید ، روی آرامش را نخواهید دید.

زیگموند فروید در اینباره می گوید :

اگر در خواب ببینی که مار گردن و یا لب تو را نیش زد به این معنی است که به شما خیانت جنسی شده است و شما به هیچ عنوان نمی توانید با این موضوع کنار بیایید. این خیانت باعث شده است که کنترل خود را از دست بدهید و تصمیماتی بگیرید که به ضرر خودتان باشند.

تعداد زیادی مار

اگر در خواب ببینید که جایی هستید که تعداد زیادی مار در اطرافتان هستند می تواند به این معنی باشد که احساسات سرکوب شده ای دارید که کل فکر شما را درگیر کرده اند و تا زمانی که این احساسات سرکوب شده ، ارضا نشوند نمی توانید به آرامش برسید.

کارل گوستاو یونگ در این مورد می گوید :

اگر در خواب ببینید که در جایی هستی که تعداد زیادی مار تو را محاصره کرده اند نشان دهنده مشکلاتی مربوط به احساسات جنسی شماست. به احتمال زیاد به شما خیانت جنسی شده است و شما ضربه روحی بسیار سنگینی بخاطر این خیانت خورده اید. این خیانت کل فکر شما را درگیر کرده است و شما به هیچ عنوان نمی توانید فکرتان را متمرکز کرده و به کارهای روزمره خود برسید. احساس فریب خوردگی و بی ارزشی می کنید.


کشتن مار در خواب

اگر در خواب ببینید که مار را کشتید معمولا معنی خوبی دارد . شما بالاخره توانستید یکی از مشکلات مهم زندگیتان را حل کنید و به آرامش برسید . این مشکل تمام حواس شما را درگیر کرده بود و نمی توانستید به صورت طبیعی زندگی کنید. استرس و اضطراب بسیاری داشته اید که حالا حل شده است و بالاخره روی آرامش را دیده اید.

زیگموند فروید در این مورد می گوید: اگر درخ واب ببینی که ماری را کشته اید ، با خیانتی که به شما شده بود کنار آمده ای و این موضوع را در ذهن و فکر خود حل کرده ای .


تعبیر خواب مارهای مرده

اگر در خواب ببینی که ماری مرده است می تواند به این معنی باشد که یکی از بزرگترین مشکلات زندگی تو بالاخره و به صورت خودبخود و بدون اینکه تلاشی برای رفع آن کرده باشی ، رفع شده است .

زندگی شما تغییر کرده است و بیشتر احساس امنیت و آرامش می کنید و نگرانی هایتان بسیار کمتر از گذشته شده است .


تعبیر خواب مار در خانه

اینکه در خواب ببینید که مار در خانه شماست به این معنی است کسی که آرامش شما را سلب کرده است از نزدیکان و اعضاء خانواده شماست .ممکن است به همین دلیل نمی توانید او را از خودتان دور کنید و مجبور هستید که تحملش کنید.

با این وجود تا زمانی که این مشکل را حل نکرده به هیچ عنوان به آرامش روحی و روانی نخواهید رسید. توصیه می شود هر کسی را که کوچکترین استرس و اضطرابی به شما می رساند ، با بی رحمی تمام از زندگیتان بیرون کنید.


تعبیر خواب مار روی بدن

لوری لوونبرگ، تحلیگر خواب‌ مستقر در ایالت فلوریدا که از دانش روانشناسی برای تحلیل خواب افراد استفاده می‌کند، می‌گوید :

دیدن مار روی بدن نشانه رفع بیماری و شفای بیمار است .اگر در خواب ببینید که مار روی بدن شماست و شما را گاز می گیرد و یا زخمی می کند به این معنی است که دچار بیماری شده اید که کل فکرتان را مشغول کرده است و از بابت این بیماری بسیار نگران هستید و فکر می کنید که می تواند برایتان دردسرساز شود.

در دوران همه گیری  و در زمان قرنطینه خانگی ، دیدن این خواب در کل دنیا به شدت افزایش داشته است و می توان گفت که در این چند سال کمتر کسی وجود دارد که خواب مار را ندیده باشد.


تعبیر خواب مار در اتاق خواب ?

اگر در خواب ببینید که مار در اتاق خواب شما یا در رخت خواب شما است ، نشانه تمایلات جنسی شماست . بسیاری از روانشناسان و تعبیر کننده های خواب در این مورد هم نظر هستند که این خواب مستقیما به تمایلات جنسی شما اشاره دارد.

اگر درخواب ببینید که در اتاق خواب مار هست و شما او را کشتید به این معنی است که خیانت کرده اید و یا در فکر خیانت کردن به همسرتان و یا شریک جنسیتان هستید.

اگر مار را در تختخواب ببینید و از او بترسید نشانه این است که نگران هستید که آیا همسرتان به شما خیانت کرده است یا خیر . شما به او شدیدا شک کرده اید و نشانه هایی پیدا کرده اید که نشان می دهند او به شما خیانت جنسی کرده است . ولی در این مورد مطمئن نیستید .

اگر ببینید که مار به شما حمله کرد و شما را زخمی کرد به این معنی است که به شما خیانت شده است و شما از این بابت ضربه سختی خورده اید و نمی توانید این موضوع را با خودتان حل کنید .اعتمادتان را به دیگران از دست داده اید و فکر می کنید که حتما مشکلی داشته اید که این اتفاق برایتان رخ داده است .


دیدن مار دوسر در خواب

مشکل بزرگی در زندگی برایتان پیش آمده است که می دانید باعث و بانی آن یکی از نزدیکان شما است ولی در مورد اینکه او چه کسی است مطمئن نیستید.در یک دوراهی خیلی بد به دام افتاده اید. این عدم اطمینان باعث شده است که نتوانید به هیچ کدام از نزدیکانتان اعتماد کنید و همین مورد باعث استرس و اضطراب بسیار شدیدی برایتان شده است .

با نزدیکانتان سرد شده اید و روابط خانوادگیتان دچار مشکل شده است . اگر نتوانید سریعا این مشکل را حل کنید می تواند باعث دوری شما از عزیزانتان شود و این کدورت می تواند روابط خانوادگی شما را مختل کند.


تعبیر خواب صحبت کردن با مار

اگر در خواب ببینید که مار با شما صحبت می کند می تواند به این معنی باشد که ضمیرناخودآگاه یا ذهن ناهشیار شما در تلاش است با این خواب چیزی را به شما یاداوری کند. این که این صحبت در مورد چه چیزی بوده و شما در زمان دیدن این خواب چه احساسی داشتید می تواند برای معنی کردن این خواب بسیار مهم باشد.

در هر صورت ذهن شما درگیری مشکلاتی است که باعث کاهش عملکرد فکریتان شده است و ضمیرناخودآگاه شما در عذاب است.


تعبیر خواب مار در ماشین

اگر در خواب ببینید که در حال رانندگی کردن هستید و مار در ماشین شما است می تواند به این معنی باشد که در حال تلاش کردن برای رسبدن به هدفی هستید ولی کسی یا کسانی از نزدیکان شما ، فکر شما را شدیدا مشغول خود کرده اند و باعث شده اند که نتوانید تمام تمرکزتان را روی کار و هدفتان بگذارید.

احساس می کنید مشکلاتی که اطرافیان برایتان درست می کنند باعث شده است که در زندگی از دیگران عقب بیافتید و حس می کنید که اگر این مورد ادامه داشته باشد دیگر نمی توانید عقب ماندگی ناشی از آن را جبران کنید.

استرس زیادی را تحمل می کنید و نگران هستید که نتوانید این مشکل را حل کنید. تا زمانی که این افراد را از خودتان دور نکرده اید به آرامش و موفقیت نخواهید رسید . در مورد آنها کاملا بی رحم باشید و مطمئن باشید که در مورد مشابه آنها کوچکترین رحمی به شما نخواهند کرد.


تعبیر خواب مادر در دوران بارداری

دیدن مار در دوران بارداری بسیار رایج و شایع است . دیدن این خواب معمولا به این دلیل است که مادر در زمان حاملگی بسیار نگران جنین داخل شکمش است و مدام استرس این را دارد که آیا بچه سلامت است یا خیر. شما نگران هستید که نتوانید در دوران بارداری بخوبی از بچه داخل شکمتان مراقبت کنید .

البته در اکثر موارد دیدن این خواب ناشی از تغییرات هورمونی است . به دلیل اینکه دیدن خواب مار معمولا با استرس و اضطراب همزمان است ، زمانی که هورمون های خاصی در بدن ترشح شده و اضطراب عمومی بدن بالا برود ، احتمال دیدن خواب مار نیز بیشتر می شود.


تعبیر خواب صدای مار

اگر در خواب صدای مار را بشنوید ولی خود مار را نبینید می تواند نشان دهنده این باشد که شما از بابت چیزی نگران هستید ولی مطمئن نیستید که آیا این موضوع جای نگرانی دارد یا خیر . ممکن است کار جدید شروع کرده اید و از بابت نتیجه این کار جدید مطمئن نیستید . یا ممکن است رابطه عاشقانه ای شروع کرده اید ولی کمی از این مورد نگران هستید و فکر می کنید که شاید کار درستی نباشد. یا حتی ممکن است ازدواج کرده اید و در روزهای اولیه زدنگی مشترک هستید ?


تعبیر خواب خزیدم مار روی بدن

اگر در خواب ببینید که مار روی پا و بدن شما وجود دارد و حرکت می کند به این معنی است که احساس بیماری می کنید ولی نمیدانید که آیا واقعا بیمار هستید یا نه . احساس خاصی دارید که فکر می کنید می تواند بخاطر یک بیماری خاص باشد . از بابت سلامت عمومی بدنتان نگران هستید.

تعبیر خواب مار بوا ?

اگر در خواب مار بوآ ببینید می تواند به معنی وجود مشکلی بزرگ در زندگی شما باشد .کسی شما را شدیدا تحت فشار گذاشته است به حدی که احساس خفگی می کنید.

حس می کنید کمر شما زیر بار این فشار خم شده است ولی به هر دلیلی نمی توانید با این فرد مقابله کنید. شاید قدرت لازم برای مبارزه با او را ندارید و یا ممکن است یکی از عزیزانتان است که نمی توانید او را از خودتان دور کنید. برای مثال ممکن است این فرد مادر ، همسر و یا پدر شما باشد.

در هر صورت تا زمانی که تکلیف این فرد را روشن نکرده اید ، انتظار آرامش را نداشته باشید.


تعبیر خواب مار زنگی

دیدن مار زنگی در خواب معمولا نماد کسی است که با حقه و کلک می خواهد شما را گول زده و به شما ضربه وارد کند. در اطراف شما کسانی وجود دارند که خودشان را جور دیگری به شما نشان داده اند و در حال ضربه زدن به شما هستند. شاید خودشان را قوی تر از آنچیزی که هستند نشان داده اند و این موضوع باعث ترس شما شده است و فکر می کنید قدرت لازم برای مبارزه با آنها را ندارید در حالی که بسیار ضعیف هستند و به راحتی می توانید از شر آنها خلاص شوید. شاید این افراد را بیخودی و زیاده از حد بزرگ کرده اید.

احتمالا خطر پیشبینی نشده اید از جانب این افراد شما را تهدید می کند.

تعبیر خواب مار افعی

مار افعی در خواب معمولا به معنی خیانت و حقه است . کسی به شما خیانت کرده است . این خیانت می تواند خیانت جنسی باشد و یا حتی خیانت در مورد کار و پول . در هر صورت این فرد باعث شده است که شما اعتمادبنفس خود را از دست بدهید و احساس حقارت و کوچک بودن بکنید. احساس می کنید که به حد کافی قوی نیستید و دیگران به راحتی می توان سرشما کلاه گذاشته و یا شما را دچار مشکل کنند.

تعبیر خواب مار پایتون (مار پیتون)

این خواب مستقیما به تامین نشدن نیازهای جنسی شما اشاره دارد. این نیازهای جنسی بسیار قدرتمند شده اند و گاهی شما را تحریک می کنند تا دست به کارهای نامتعارف بزنید تا نیاز جنسی خود را رفع کنید. مواظب باشید برای رفع این نیاز کاری انجام ندهید که بعدا باعث دردسرتان شود. می توانید فعلا از روش های بیخطرتر برای رفع این نیاز استفاده کنید .

تعبیر خواب مار کبری

چیزی که همیشه از آن می ترسیدید به سرتان آمده است . حس می کنید که دیگر کارتان تمام است و نمی توانید از این مشکل بزرگ رها شوید. احساس تنهایی و ترس بسیار زیادی دارید و حس می کنید به تنهایی قادر به حل کردن این مشکل نیستید . نیاز دارید که کسی به شما در این راه کمک کند. برای حل این مشکل می تواند از یک فرد قابل اعتماد کمک بگیرید و یا به یک روانشناس خود مراجعه کنید.


تعبیر خواب مار سیاه

دیدن مار سیاه نشان دهنده وجود یک مشکل بزرگ و قدیمی است که شما را ول نمی کند. این مشکل می تواند از طرف یکی از نزدیکان به وجود آمده باشد و یا حتی می تواند یک مشکل حل نشده از زمان کودکی شما باشد.

در هر صورت این مشکل به هیچ عنوان شما را رها نمی کند و زندگی روزمره تان را تحت تاثیر قرار داده و کیفیت زندگی شما را کاهش داده است . این استرس و اضطراب و یا احساس گناه ، من خوره به جانتان افتاده است .

تعبیر خواب مار سفید

دیدن مار سفید در خواب معمولا خوب است . شما توانسته اید مشکلات خود را رفع کنید و به آرامش نسبی برسید. شاید دشمنانی داشتید که آرامش را از شما گرفته بودند ولی حالا توانسته اید آنها را از خودتان دور کنید و به آرامش برسید . استرس و اضطرابتان در حال کم شدن است و موفقیت های بیشتری در انتظار شماست .

تعبیر خواب مار سبز

مار سبز در خواب نشانه امید بعد از رفع مشکلی بزرگ است . زندگی سختی داشته اید و روزهای ناراحت کننده ای را پشت سر گذاشته اید ولی در حال حاضر به هر دلیلی امیدی تازه برایتان به وجود آمده است و باعث می شود تا دوباره قدرت بگیرید و مشکلاتتان را رفع کنید.

کارل گوستاو یونگ معتقد بود دیدن خواب مار سبز نشانه رفع مشکل نیست ، بلکه نشانه کنار آمدن با مشکلی خاص است که راه حلی برای آن وجود ندارد. برای مثال ممکن است شما یک مشکل جسمی دارید که سالها باعث ناراحتی و استرس شما شده بود ولی حالا تصمیم گرفته اید با این مشکل کنار بیایید و با امید بیشتری به زندگی ادامه دهید.حالا شما احساس آرامش بیشتری می کنید.


دیدن مار زرد در خواب

معمولا خواب هایی با نمادهای رنگ زرد معنی زیاد جالب ندارند.دیدن مار زرد در خواب در اکثر اوقات نماد شخصی فریبکار ، نادان ، ترسو و بدخواهی است که می تواند برای شما دردسر ایجاد کند. اگر در خواب ببینید که مار زرد شما را گاز گرفتن و یا نیش زد می تواند به معنی این باشد که کسی که ویژگی های بالا را دارد ، به شما ضربه ای وارد کرده که نمی توانید فراموشش کنید.

معمولا دردسرهایی که این افراد برای شما درست می کنند نمی توانند جلوی پیشرفتتان را بگیرند ولی می توانند باعث آزار روحی شما شده و زمان رسیدن به اهدافتان را بسیار طولانی کنند. این افراد همان کسانی هستند که می توانند یک سفر دلچسب و خوب را با حضورشان برای همه ی همسفران ، زهرمار کنند.

در برخی از موارد دیدن مار زرد در خواب می تواند نشانه ناتوانی شما در حل مشکلات زندگی باشد .


دیدن مار قرمز در خواب

این خواب معمولا نشان دهنده خطرهایی است که نمی دانید دقیقا از کجا شما را تهدید می کنند. شما می دانید که خطری در راه است ولی نمی توانید تشخیص دهید که این خطر از جانب چه کسی شما را تهدید می کند. مدام دلتان شور می زند و حس می کنید که اتفاق بدی قرار است رخ دهد.

کشتن یک مار قرمز نشان دهنده این است که یک خطر بزرگ را کشف کرده و از بین برده اید و احساس آسودگی و آرامش خیال می کنید.


دیدن مار طلایی در خواب

این خواب نشان دهنده تمایل شما برای برقراری ارتباط با جنس مخالف است . احساس می کنید که به محبت و توجه یک نفر از جنس مخالف احتیاج دارید . کمی احساس تنهایی و بیحوصلگی می کنید .


دیدن مار بنفش در خواب

دیدن مار بنفش در خواب بسیار نادر است چرا که در طبیعیت هم معمولا مار به رنگ بنفش کمتر دیده می شود.هر نوع حیوان بنفش در خواب نشانه عشق ، محبت و تمایلات جنسی است .

همچنین این خواب نشان دهنده این است که شما با کسی بسیار صمیمی هستید و عاشق او هستید . کشتن مار بنفش در خواب معمولا نماد جدایی ، طلاق و تنهایی و دوری از عشق است .


اگر آبی باشد می تواند نمادی از ترس از تنهایی باشد
مار قهوه ای به کسی یا چیزی شدیدا عادت کرده اید و نگران هستید که آن را از دست بدهید
اگر نارنچی باشد استرس و اضطراب دارید. تمرکز حواستان را از دست داده اید
اگر قرمز باشد از چیزی وحشت دارید و می ترسید.نگران هستید اتفاقی بیافتد که از کنترل شما خارج باشد
اگر طلایی باشد نشانه نیاز جنسی بالاست.ممکن است از شرایط فعلی رضایت نداشته باشید
اگر سبز باشد امید تازه ای به دست آورده اید.حس می کنید که مشکلات به زودی رفع خواهند شد

۵-ف-۴۰۱

دیدن مار سیاه و سفید در خواب

این خواب معمولا نشانه زندگی طبیعی و حالات روحی متعادل است . در یک زندگی طبیعی ، بدی ها و خوبی ها ، ناراحتی ها و دلخوشی ها در کنار یکدیگر وجود دارند و فرد می تواند تعادل را بین این موارد مثبت و منفی برقرار کند.


تعبیر خواب مار آبی

شما اعتماد بنفس پایینی دارید و در ارتباط برقرار کردن با دیگران دچار مشکل هستید . از تنهایی وحشت دارید و دوست دارید که با افراد زیادی در ارتباط باشید . کمی احساس ناامنی و بی پناهی می کنید . ممکن است از لحاظ مالی به استقلال نرسیده اید و نگران هستید که در آینده از بابت مالی دچار مشکل شده و بی پول شوید.


تعبیر خواب مار از نظر روانشناسان انگلیسی

هر خوابی که در آن مار باشد و مخصوصا اگر مار به شما حمله کند معمولا نماد چالش ها و ترس ها و حتی موانع زندگی شما در بیداری است . ممکن است در حال حاظر احساسات ناراحت کننده ای دارید و یا به هر دلیلی دچار استرس و اضطراب شدید هستید.

اگر در خواب ببینید که مار سمی و خطرناکی به شما حمله می کند می تواند به معنی احساس خطر و حس ناامنی شدید در شما باشد.
اگر این نوع خواب ها را زیاد می بینید می تواند نشان دهنده مشکلات حاد روحی و عاطفی و استرس و اضطراب مزمن باشد. شما در مرحله ای از زندگی هستید که شدیدا احساس ناامنی و بی پناهی می کنید. شما در یک چرخه ناراحت کننده از اتفاقات بد و احساسات منفی به دام افتاده اید.


وقتی در خواب می بینید که مارهای زیادی به شما حمله می کنند و شما می خواهید فرار کنید ولی نمی توانید می تواند به این معنی باشد که مشکلات زیادی دارید ولی به جای حل آنها ، فقط به دنبال راهی می گردید که از این مشکلات فرار کنید. حس می کنید قدرت کافی برای رفع این مشکلات را ندارید به همین دلیل دائما در حال فرار هستید.
متاسفانه مشکلات شما از نوعی هستند که با فرار کردن نمی توانید از آنها رها شوید و برای رهایی از آنها مجبور هستید به هر طریقی که می توانید ، این مشکلات را حل کنید.

در صورتی که این مشکلات را حل نشده رها کنید ، به هیچ عنوان نمی توانید به روال طبیعی زندگی برگردید و دائما فکر شما درگیر آنها خواهد بود.می توانید با یک مشاور و یا یک نفر که به او اعتماد کامل دارید مشورت کرده و از او کمک یخواهید.


به صورت خلاصه می توان گفت که دیدن مار در خواب می تواند نشان دهنده حالات زیر باشد :

 • ترس و اضطراب و استرس شدید
 • احساس منفی و تکرار شونده
 • مقاومت در برابر تغییرات مفید و اساسی
 • ماندن در سر دوراهی و ناتوانی در تصمیم گیری مناسب
 • احساس اینکه در یک چرخه مسموم و ناتوان کننده به دام افتاده اید
 • اعتماد بنفس پایین
 • احساس ناتوانی در حل مشکلات
 • احساس پوچی و بی هدف بودن
 • احساس ناامنی و بی پناهی
 • احساس ضعیف بودن
 • مشکلات حل نشده و کهنه
 • نگرانی از آینده
 • نگرانی از بابت مشکلات مالی و کاری

تعبیر خواب مار از نظر تعبیرکننده های هندی

از نظر معنی کننده های هندی ، دیدن خواب مار نماد مشخصی از خیانت و دورویی از طرف یکی از نزدیکان ماست .این خیانت می تواند خیانت عشقی و جنسی و یا حتی خیانت در امانت و خیانت مالی و کاری باشد.

تعبیرکننده های هندی در اکثر اوقات خواب های مار را بر اساس نوع و اسم و شکل و اندازه ی مار مورد بررسی قرار می دهند.


دیدن مار کبری در خواب (هندی)

رایج ترین خوابی که در کشور هند در مورد مار دیده می شود ، دیدن رویای مار کبری است .این خواب معمولا نماد عدم اطمینان و دودلی و یا شک در مورد یکی از نزدیکان است.

شما ممکن است به یکی از نزدیکانتان و یا حتی شریک جنسی و یا کاری خودتان شک پیدا کرده اید و دیگر به او اطمینان ندارید.این شک شما به این معنی نیست که او فرد درستکاری نیست و به شما خیانت می کند ولی شما نشانه هایی از خیانت را در او مشاهده کرده اید.

ضمیر ناخودآگاه شما به این وسیله به شما اخطار می کند تا در روابط خودتان با نزدیکانتان ، احتیاط بیشتری داشته باشید و بیشتر دقت کنید.


رویای مار زنگی

این خواب معمولا نشان دهنده این است که احساس تنهایی می کنیم و حس می کنیم که دیگران ما را تنها گذاشته اند و بی کس مانده ایم .شما دوست دارید روابط اجتماعی بهتر و بیشتری داشته باشید و دایره دوستانتان بزرگ تر باشند. دوست دارید که دیگران بتوانند روی شما حساب باز کنند و بود و یا نبود شما برای دیگران مهم باشد.


دیدن مارهای بزرگ در خواب

اندازه مار در خواب بسیار مهم است . مطمئنا دیدن خواب مارهای کوچک و ضعیف ، با مارهای بزرگ و قدرتمند بسیار متفاوت خواهد بود.

دیدن مار بزرگ در خواب معمولا به معنی مشکلی بزرگ و خسته کننده است . ممکن است در زندگی شخصی و کاری دچار مشکلی بزرگ شده اید و هر چقدر تلاش می کنید نمی توانید این مشکل بزرگ را رفع کنید.

بهتر است کمی استراحت کرده و به تفریح و مسافرت بپردازید . ممکن است خسته شده باشید و این خستگی باعث شده است که راه حل درستی برای رفع این مشکل پیدا نکنید و یا قدرت کافی برای برطرف کردن آن را نداشته باشید.

اگر مارهای مرده و کشته شده در خواب ببینید

معمولا به این معنی است که مشکل بزرگی داشته اید و توانسته اید آن را حل کنید ولی اثرات آن هنوز در فکر و ذهن شما وجود دارد و مدام در حال فکر کردن به آن روزها هستید.

ممکن است دشمن بزرگی داشتید که او را شکست داده اید و یا از زندگی خودتان بیرون کرده اید ولی به هر دلیلی نمی توانید او را فراموش کنید و مدام در حال فکر کردن در مورد او هستید .

برای مثال ممکن است همسر و یا عشقتان به شما خیانت کرده است و از او جدا شده اید ولی نمی توانید او و یا خاطراتش را فراموش کنید و مدام به یاد او هستید و این فکرها شما را ناراحت می کنند.


ماندن در بین تعداد زیادی مار

اگر در خواب ببینید که بین تعداد زیادی مار تنها مانده اید و آنها هر لحظه ممکن است به شما حمله کنند می تواند به این معنی باشد که اعتماد خود را نسبت به اطرافیانتان از دست داده اید و حس می کنید که آنها در حال نقشه کشیدن برای آسیب رساندن به شما هستند و هر لحظه ممکن است برایتان دردسر درست کنند.


اگر ببینید که مار می کشید

می تواند به این معنی باشد که شما کسی را که در حال ایجاد مشکل و دردسر برای شما بود ، پیدا کرده و او را از خود ودر کرده اید و حس می کنید که بر او پیروز شده اید و خیالتان راحت شده است که دیگر نمی تواند برای شما مشکل ایجاد کنند و باعث عدم پیشرفت شما شود.

در ادامه مطلب ، تعبیر خواب حمله مار از نظر روانشناسان و تعبیر کننده های چینی آورده شده است . لطفا با ما همراه باشید ?

از نظر روانشناسان چینی در صورتی که در خواب حمله کردن مار را ببینید می تواند نمادی از حالات زیر باشد :


زندگی پر تنشی دارید

دیدن این خواب می تواند به این معنی باشد که در حال حاضر زندگی پر تنشی را می گذارنید و مدام نگران و مضطرب هستید. بهتر است کمی بیشتر مشکلاتان را مورد بررسی قرار دهید چرا که ممکن است بسیاری از آنها آنقدرها هم که فکرش را می کنید سخت و ناراحت کننده نباشند و شما خودتان آنها را بیش از حد بزرگ کرده باشید.


احساس شجاعت می کنید

در شرایط خاصی دیدن خواب حمله مار می تواند نمادی از حس شجاعت در شما باشد . شما حس می کنید که هیچ ترسی از خطرهای گوناگون ندارید و به راحتی می توانید مشکلات و خطرات بزرگ را پشت سر بگذارید.

به همین دلیل ریسک های زیادی می کنید و تا اینجا در اکثر موارد ریسک هایی که انجام داده اید نتیجه خوبی برایتان داشته اند و موفقیت های شیرینی به دست آورده اید.


 احساس بدشانسی می کنید

در برخی از موارد دیدن این خواب می تواند نشانه ای از این باشد که حس بدشانسی دارید و فکر می کنید که دشمنان زیادی در اطراف شما هستند و مدام در تلاشند که به شما آسیب وارد کنند.

مخصوصا اگر در خواب ببینید که مار به پدر ، همسر و یا برادر و خواهر شما حمله می کند می تواند نماد از حس بدشانسی شما باشد .


تمام زحماتتان به باد رفته است

اگر در خواب ببینید که مار به فرزندان شما حمله می کند و در واقعیت اصلا شما بچه ندارید ، در بسیاری از اوقات می تواند به این معنی باشد که شما برای رسیدن به هدفی خاص ، سخت تلاش کرده اید ولی حالا اتفاقی افتاده است که تمام زحماتتان به هدر رفته است و حس می کنید که دیگر به آن نتیجه دلخواهتان نخواهید رسید .


همیشه در حال فرار هستید

اگر در خواب ببینید که مارها به شما حمله می کنند و شما از آنها فرار می کنید می تواند به این معنی باشد که شما مدام احساس خطر می کنید و همیشه در حال فرار کردن از مشکلات و خطرات هستید و تلاشی برای مقابله و حل مشکلات نمی کنید. به همین دلیل همیشه مضطرب و نگران هستید و آرامش روحی و روانی ندارید.


تعبیر خواب حمله کردن مار 

دیدن حمله مار در خواب می تواند معانی مختلفی داشته باشد که به جزئیات خوابی که دیده اید بستگی دارد.


اگر مار سیاه باشد

می تواند به این معنی باشد که فردی منفی نگر هستید و در هر زمینه ای اول جنبه های منفی آن را مورد بررسی قرار می دهید. همین کار باعث می شود که از انجام بسیاری از کارها منصرف شوید و به همین دلیل در زندگی از هم سطح های خودتان عقب ماننده اید و زندگی شما هیچ هیجانی ندارد.


اگر مار سبز حمله کند

می تواند به این معنی باشد که نیاز به مسافرت و طبیعت گردی دارید و در حال حاضر بسیار خسته و بیحوصله شده اید. مدت زیادی است که مسافرت نرفته اید و زندگی کسل کننده و تکراری دارید.


تعبیر خواب حمله مار زرد

این خواب می تواند به معنی مشکلات مالی باشد . شما از بابت آینده مالی احساس نگرانی می کنید . ممکن است بدهی بالا آورده اید و یا کسی پول شما را خورده است . در هر صورت نگران هستید که در آینده نزدیک دیگر نتوانید از پس هزینه های زندگی بر بیایید .


تعبیر این خواب از نظر تعبیر کننده های لبنانی

 1. دیدن مار در خواب دشمنی حیله گرد است
 2. اگر در خانه باشد ، نشانه ی دشمنی از اعضای خانواده است
 3. اگر آن را کشتی نشانه پیروزی بر دشمن است
 4. اگر ببینی که مار را کشتی و آن را در دست گرفتی نشانه پیروزی بر دشمن و رسیدن منفعت مالی از دشمن است
 5. اگر تو را نیش بزند از دشمن به تو آسیب خواهد رسید
 6. مار زرد مال و ثروت است

معنی این خواب از نظر روانشناسان ارمنی

دیدن مار در خواب با احساس امنیت در زندگی در ارتباط است . اگر در خواب ببینید که ماری به شما حمله می کند می تواند نشان دهنده استرس و اضطراب بیش از حد شما در زندگی روزمره باشد.

نیش مار می تواند نشانه بی اعتمادی شما به دیگران باشد که ریشه در اتفاقاتی دارد که در گذشته برای شما افتاده است . ?


اگر مار مرده ببینید

می تواند نماد پوست اندازی و تغییرات مهم در زندگی شما باشد. شما تصمیم گرفته اید که رفتارها و عادت های گذشته خودتان را کنار گذاشته و زندگی جدید و بهتری را آغاز کنید. ?

تغییراتی که ایجاد کرده اید باعث شده اند که به مرور احساس آرامش و امنیت بیشتری بکنید و به آرامش روحی و روانی برسید. شما بسیاری از مشکلات بزرگ زندگی را رفع کرده اید و آماده هستید که پیشرفت کرده و به موفقیت برسید. ?

اگر ببینید که سر مار را از تنش جدا کردید می تواند به این معنی باشد که یکی از بزرگترین مشکلات زندگی را حل کرده اید و مطمئن هستید که این مشکل دیگر تکرار نخواهد شد. ?


اگر مار سبز ببینید

می تواند نشانه موفقیت و آرامش روحی شما باشد . شما تمرکز فکری خوبی دارید و نگرانی خاصی در حال حاضر ندارید. کمی از بابت مالی نگران هستید ولی در حدی نیست که نتوانید آن را حل کنید.

از بابت روحی و جسمی احساس سلامت می کنید. حتی اگر در خواب مار سبز را کشته باشید باز هم معنی منفی ندارد و بسیار مثبت است .


اگر مار سیاه رنگ ببینید

به صورت کلی دیدن مار سیاه می تواند منفی باشد . شما حس می کنید که دشمنانی دارید که  برای شما مشکلاتی ایجاد می کنند. ولی در این مورد مطمئن نیستید و نکته های تاریکی در این موضوع برایتان وجود دارد. شما احساس ناامنی می کنید چرا که نمی توانید دشمنتان را بشناسید و این موضوع شما را سردرگم کرده است.?

حس می کنید هر لحظه ممکن است به صورت غیر منتظره ای دچار مشکلی بزرگ شوید و قدرت لازم برای مقابله با این مشکل بزرگ را نداشته باشید .در حال حاضر در همه موارد بیش از حد احتیاط می کنید و بسیا آرام پیش می روید.


اگر مار سمی ببینید

کاملا روشن است . این خواب می تواند به این معنی باشد که کسی در زندگی شما وجود دارد که برای شما مثل سم است . فکر و روح شما را درگیر مسائل بی ارزش کرده است و باعث می شود که مدام تصمیمات نادرست گرفته و متضرر شوید.

این فرد سمی مدام باعث ناراحتی و استرس شما می شود و شما به هر دلیلی نمی توانید او را از خودتان دور کنید. ممکن است او را دوست دارید و یا حتی ممکن است او پدر ?  و یا مادر ? شماست !

این فرد شما را به حدی تحت فشار قرار داده است که کنترل رفتار خود را از دست داده اید و تبدیل به یک فرد عصبی و پرخاشگر شده اید .? بهتر است در اولین فرصت و با بی رحمی تمام این فرد را از خودتان دور کنید. در غیر این صورت رنگ آرامش و رفاه را نخواهید دید.


در ادامه ، تعبیر خواب حمله مار از نظر کارل گوستاو یونگ آورده شده است ?

کارل گوستاو یونگ در این مورد اعتقاد داشت که دیدن حمله مار در خواب می تواند نمادی از حالات زیر باشد :

احساس استرس و اضطراب دارید

اگر در خواب ببینید که ماری به شما حمله می کند می تواند نشانه این باشد که در زندگی واقعی دچار استرس و اضطراب زیادی هستید. مخصوصا اگر این خواب را بیش از یک بار در هفته ببینید ، باید سریعا برای حل مشکل و کاهش استرس و تنش های زندگی چاره ای بیاندیشید . در صورتی که این حالت ادامه پیدا کند می تواند باعث بروز مشکلات روحی و روانی شود.


احساس پیروزی می کنید

در صورتی که در خواب ببینید که مار به شما حمله کرد ولی شما احساس ترس نکردید و از او فرار نکردید و اتفاقی هم برایتان نیافتاد می تواند به این معنی باشد که اعتماد به نفس خوبی دارید و احساس پیروزی و شجاعت می کنید. احتمالا یکی از مشکلات بزرگ زندگی را حل کرده اید و این حس را دارید که به تنهایی می توانید هر مشکلی را از پیش رویتان بردارید.


احساس خطر می کنید

اگر در خواب ببینید در مکانی هستید که حس می کنید مار در آن وجود دارد و از این بابت نگران هستید می تواند به این معنی باشد که یک نگرانی بزرگ در زندگی دارید.

مدام دلتان شور می زند و منتظر یک اتفاق بد هستید. معمولا زمانی که یکی از عزیزترین افراد زندگی شما دچار بیماری شده است ، احتمال دیدن این خواب بسیار زیاد است چرا که شما نگران سلامتی او هستید و هر لحظه می ترسید که خبر مرگ او را به شما بدهند.


اگر حمله مار سیاه ببینید

اگر در خواب ببینید که ماری سیاه رنگ به شما حمله می کند می تواند به این معنی باشد که از برخی از مشکلات زندگی در حال فرار کردن هستید. شما جرات مقابله با این مشکلات را ندارید و حس می کنید که به تنهایی نمی توانید آنها را حل کنید. تا زمانی که این مشکلات را حل نکرده اید نمی توانید به آرامش برسید.


اگر مار سبز رنگ به شما حمله کند

این خواب معمولا به این معنی است که مرحله جدیدی از زندگی را آغاز کرده اید و اهداف خوبی برای آینده در نظر دارید. معمولا معنی مثبتی دارد و به معنی پیشرفت های خوب در زندگی است .


دیدن مار زرد

اگر در خواب ماری زرد رنگ ببینید که به شما حمل می کند می تواند نمادی از مشکلات مالی باشد . شما از بابت مالی دچار مشکل شده اید و نگران آینده هستید. از بی پولی و بدهکاری خسته شده اید و دوست دارید که به هر نحوی که ممکن است ، از این شرایط خلاص شوید .


اگر حمله مار سفید را ببینید

اگر در خواب ببینید که مار سفید به شما حمله می کند می تواند نمادی از مشکلات عاطفی شما با جنس مخالف باشد . ممکن است با عشقتان به مشکل خورده اید و یا حتی ممکن است با کسی در ارتباط نیستید و دوست دارید که با یک نفر از جنس مخالف ، رابطه عاطفی داشته باشید . در برخی از موارد این خواب می تواند نمادی از خیانت جنسی باشد .


تعبیر خواب خورده شدن توسط مار

اگر در خواب ببینید که مار به شما حمله کرد و شما را خورد می تواند به این معنی باشد که احساس ناامنی و ناتوانی می کنید. شما حس می کنید که در برابر مشکلات و دشمنانتان بی دفاع هستید و آنها به راحتی می توانند هر بلایی که دلشان می خواهد سر شما بیاورند . احساس ضعف دارید.


اگر ببینید که مارها به خانه شما حمله می کنند

این خواب معمولا نمادی از مشکلات خانوادگی است. احتمالا با یک یا چند نفر از نزدیکانتان دچار مشکل شده اید و در کنار آنها احساس آرامش نمی کنید. در تلاش هستید که محیط زندگیتان را تغییر دهید.


اگر مار را در اتاق خواب و یا تخت خوابتان ببینید

می تواند نشانه ای از یک خیانت جنسی باشد. ممکن است همسرتان به شما خیانت کرده است و یا حس می کنید که د حال خیانت کردن به شماست . به همین دلیل اعتمادتان را به دیگران از دست داده اید و اعتماد به نفستان هم دچار مشکل شده است .

و در نهایت تعبیر خواب مار سبز رنگ رو از نظر زیگموند فروید در ادامه مطلب بخوانید :ب-۶ش-۰۱

از نظر زیگموند فروید دیدن مار سبز در خواب می تواند نمادی از حالات زیر باشد :


در حال ایجاد یک تغییر شخصیتی بزرگ هستید

دیدن مار در خواب در بسیاری از موارد میتواند  نمادی از یک تغییر بزرگ باشد . دیدن رنگ سبز هم در اکثر اوقات مثبت است .پس می توان گفت که دیدن مار سبز می تواند نمادی از یک تغییر مثبت باشد . شما به سمت آگاهی بیشتر و زندگی بهتر پیش می روید.


افزایش تمایلات جنسی

این روزها احساس می کنید که از بابت جنسی فعالتر شده اید و نیاز بیشتری دارید. ممکن است در حال خیانت کردن به همسرتان هستید.


اگر در خواب ببینید که مار سبز به شما حمله می کند

این خواب معمولا معنی مثبتی ندارد و میتواند به این معنی باشد که کسی در بین اطرافیانتان وجود دارد که انرژی بسیار منفی و بدی به شما میدهد.

این فرد در طول روز تمام انرژی شما را تخلیه می کند و اجازه نمی دهد که بر روی کارهای مهم روزمره تمرکز کنید. به همین دلیل تا زمانی که این فرد در کنار شماست و بر روی شما تاثیرگزار است ، شما روی آرامش روحی و روانی و پیشرفت کردن را نخواهید دید .


اگر در خواب ببینید که مار سبز را کشتید

می تواند به این معنی باشد که خودتان را از شر چیزی که فکر شما را به شدت مشغول کرده بود خلاص شده اید . شدیدا احساس آرامش و آزاد بودن می کنید و حس می کنید که بار بسیار بزرگی از روی دوش شما برداشته شده است . روزهای خوش و موفقیت های زیادی در پیش روی شماست .

برای مثال ممکن است بعد از تحمل یک زندگی زناشویی طولانی و خسته کننده ، بالاخره موفق به طلاق شده اید .


اگر ببینید که یک مار سبز رنگ شما را نیش بزند

می تواند به معنی یک خیانت جنسی باشد . شما در زندگی احساس خوشبختی میکردید و از زندگی زناشویی خودتان بسیار رضایت داشتید. هیچ وقت فکرش را هم نمی کردید که روزی به شما خیانت جنسی شود.

روزهای بسیار سختی را پشت سر می گذارید و به هیچ عنوان نمی توانید این خیانت جنسی را تحمل کنید .

 

دیگران می خوانند:

مهره مار اصل

تعبیر خواب انار: ۷ تعبیر دیدن انار در خواب

راز عدد ۱۲۱۲

معنی عدد ۴۴۴

تعبیر خواب افتادن دندان: ۹ نشانه دیدن دندان در خواب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *