پنجشنبه , ۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۲ بعد از ظهر

ارضا نشدن خانم ها

عوارض و دلیل ارضا نشدن خانم ها پس از تحریک

ارضا نشدن خانم ها در رابطه جنسی می تواند از نظر جسمی و روحی عوارضی برای سلامتیشان داشته باشد و از سویی دیگر باعث سردمزاجی خانم نسبت به رابطه جنسی شود.

آنورگاسمی یا ارضا نشدن بعد از تحریک نوعی اختلال است که باعث می شود خانمها نتوانند لذت رابطه جنسی را درک کنند به همین دلیل دچار سردمزاجی می شوند.

خانم هایی که بعد از تحریک جنسی به ارگاسم نرسند به مرور زمان دچار عوارض ارضا نشدن بعد از تحریک می شود که میتواند با افسردگی ، اعصاب خوردی و پریشانی همراه باشد که  تاثیر زیادی بر رابطه آن ها با شوهر یا شریک عاطفیشان خواهد گذاشت.

آنورگاسمی به تاخیر در ارضا شدن ، تعداد دفعات کم رسیدن به ارگاسم یا حتی نرسیدن به ارگاسم گفته میشود که نیاز به درمان یا مشاوره جنسی برای آموزش زوجین دارد.

 

انواع آنورگاسمی

براساس مطالعات انجام شده اختلال ارگاسم در ۱۱ – ۴۱ درصد زنان مشاهده می شود که تاثیر مستقیم بر کیفیت زندگی و رضایت آن ها از ازدواج دارد. به طور کلی انواع آنورگاسمی به چهار دسته تقسیم می شود :

آنورگاسمی اولیه : زن هرگز ارگاسم را تجربه نکرده است.

آنورگاسمی ثانویه : زن قبلا ارگاسم را تجربه کرده ولی در رسیدن به آن مشکل دارد.

آنورگاسمی موقعیتی : زن فقط در شرایط خاص به ارگاسم می رسد مثلا فقط با خود ارضایی یا رابطه اورال.

آنورگاسمی عمومی : زن با وجود تحریک جنسی کافی در هیچ شرایطی به ارگاسم نمی رسد.

 

دلایل ارضا نشدن خانم ها, دلیل ارضا نشدن خانم ها, عوارض ارضا نشدن خانم ها

علت ارضا نشدن خانم ها

 

علت ارضا نشدن خانم ها

دلایل متعددی برای نرسیدن به ارگاسم در خانم ها وجود دارد . حدود ۱۰ درصد زنان هرگز ارگاسم را تجربه نکرده اند و بسیار از زنان در رابطه جنسی ادای به ارگاسم رسیدن را بازی می کنند. مهم ترین علل ارضا نشدن خانم ها عبارتند از :

– کمبود هورمون به خصوص کمبود استروژن و پروژسترون

– عوارض جانبی داروها از جمله داروهای ضد افسردگی ، ضد باردرای ، مسدود کننده های بتا ، مواد مخدر ، بنزودیازپین ها ، آنتی هیستامین ها

– مشکلات عاطفی و ارتباطی با شریک زندگی و احساس نا امنی

– تحت استرس قرار گرفتن

 

عوارض ارضا نشدن خانمها چیست؟

ارضا نشدن خانم ها میتواند با عوارض کوتاه مدت یا بلند مدت همراه باشد ، عوارض ارضا نشدن خانمها به صورت روحی یا جسمی نمودار می شود ار جمله بیماری هایی مثل افسردگی و پریشانی یا کمر درد و بی حوصلگی.

 

عوارض ارضا نشدن خانم ها, دلایل ارضا نشدن خانم ها, دلیل ارضا نشدن خانم ها

عوارض ارضا نشدن بلند مدت خانم ها

عوارض ارضا نشدن بلند مدت خانم ها

به دلیل روحیه حساسی که خانم ها دارند در صورت که رابطه جنسی آن ها به خوبی پیش نرود دچار مشکلات عاطفی می شوند ولی بر اساس گزارش ها یک زن تنها در صورتی دچار عوارض روحی ارضا نشدن می شود که به طور کلی نتواند ارگاسم را در بلند مدت تجربه کند.

 

زنانی که در ۷۰ درصد روابط جنسی خودشان ارگاسم را تجربه می کنند دچار مشکلات روحی نخواهند شد. عوارض ارضا نشدن بلند مدت زنان می تواند باعث ایجاد افسردگی ، پرخاشگری ، ناآرامی ، استرس ، گوشه گیری ، غر زدن های مداوم و غیره شود که باعث ایجاد فاصله بین زوجین خواهد شد.

 

انواع آنورگاسمی, علت ارضا نشدن خانم ها, ارضا نشدن خانمها در رابطه جنسی

عوارض ارضا نشدن خانم ها

 

عوارض ارضا نشدن بعد از تحریک زنان

برخی زنان از زودانزالی شوهرشان شکایت دارند و بیان می کنند که بعد از عشقبازی و تحریک شدن، زمانی که آماده رابطه جنسی می شوند شوهرشان به ارگاسم می رسد و دیگر اهمیتی به ارضا شدن آن ها نمی دهد.

 

مهم ترین عوارض ارضا نشدن بعد از تحریک خانمها دل درد و کمر درد است و از نظر روحی ناراحتی و عصبانیت زیادی را احساس خواهند کرد چرا که با شوهری روبرو هستند که فقط به نیاز های خودش توجه می کند و نیازهای همسرش را برآورده نمی کند.

این زنان بعد از مدتی دچار سردمزاجی می شوند و تمایل خود را نسبت به رابطه جنسی از دست خواهند داد و این سردی به صمیمیت رابطه عاطفی آنها هم صدمه خواهد رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *