پنجشنبه , ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱:۵۶ قبل از ظهر

جشن کریسمس در عربستان؛ حضور ۱۳ خواننده مشهور زن و مرد جهان عرب

عربستان اخیرا و در چارچوب سیاست بازاندیشی، اجازه فروش درخت کریسمس و لوازم مربوط به این جشن را داده است.

به گزارش ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی آورده است که عربستان اخیرا و در چارچوب سیاست بازاندیشی و عدم تعصب، اجازه فروش درخت کریسمس و لوازم مربوط به این جشن را داده است.

 

بر اساس این گزارش، فروشگاه‌هایی در ریاض درخت مصنوعی صنوبر و کلاه بابانوئل و کیک مخصوص کریسمس می‌فروشند و برخی هتل‌ها نیز فضای داخلی خود را با درخت کریسمس تزیین کرده‌اند.

به نوشته این روزنامه قیمت یک درخت مصنوعی صنوبر سه هزار دلار بوده است.

به گزارش میدل ایست نیوز، عربستان طی سال‌های اخیر و به رهبری محمد بن سلمان، ولیعهد، تغییرات اجتماعی گسترده و اصلاحات اقتصادی زیادی انجام داده است که از آن جمله می‌توان به اجازه رانندگی به زنان، امکان ورود آن‌ها به ورزشگاه، باز شدن سینماها، برگزاری کنسرت‌ها و اجازه بازارگردی حین برپایی نماز اشاره کرد.

 

حضور ۱۳ خواننده مشهور زن و مرد جهان عرب در جشن کریسمس عربستان

قرار است سازمان سرگرمی عربستان سعودی، جشنهای سال نو میلادی را برای اولین بار در این کشور برگزار کند و ۱۳ خواننده مشهور جهان عرب از جمله محمد عبده، پاسکال مشعلانی، خالد الرویشد، انغام، نجوا کرم، اسماء المنور، اصاله نصری و … نیز در آن حضور دارند. قبلا نهادهای دینی سعودی با این امور مخالفت می‌کردند اما با قدرت گرفتن محمد بن سلمان ولیعهد سعودی این نهادها به حاشیه رفته‌اند و بسیاری از سنن مذهبی و اجتماعی خصوصا درباره زنان، موسیقی و … در حال تغییر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *