شنبه , 18 می 2024 - 11:20 ق.ظ

دیدن گل در خواب چه تعبیری دارد؟ تعبیرخواب گل

تعبیرخواب گل

گل‌ها موجوداتی زیبا، خوشبو و چشم‌نوازی هستند و دیدن آن‌ها در خواب می‌تواند نشانه‌ای از یک اتفاق خاص باشد. به‌طور دقیق‌تر رنگ گل‌ها و نوع آن‌ها نیز می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد که مجموع همه این موارد تعبیر دیدن گل در خواب است. اگر به‌تازگی خواب گل دیده‌اید و نمی‌دانید این خواب شما نشان از چیست، تا پایان این مطلب  با ما همراه شده تا از سیر تا پیاز تعبیر دیدن گل در خواب را برایتان شرح دهیم.

 

مقدمه‌ای بر تعبیر دیدن گل در خواب

اگر شما گل‌ها را در خواب ببینید می‌تواند نشانه‌ای از شادی و خوشی در زندگی باشد. دیدن تعداد زیادی گل در خواب نشانه‌ای از معنویت و کمال است و رویای شما می تواند بیانگر شادی، عشق و راضی بودن در زندگی باشد. گل‌ها همچنین ممکن است یک فصل یا دوره زمانی خاصی از زندگی را نشان دهند.

در مقابل دیدن گل‌های پژمرده و مرده می‌تواند نشانه‌ای از ناامیدی، بدشانسی یا مسیرهای دشوار در زندگی باشد. چیزهایی مثل پایان یک مسیر شغلی، دوران عاشقی یا برهه‌ای از زندگی؛ دیدن گل‌های پژمرده و مرده همچنین می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که شما با تمام توان خود تلاش نمی‌کنید و توانایی‌های شما در حال هدر رفتن است. المان‌های مختلف در خواب باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا بتوان معنای کلی آن را تفسیر کرد. یک رویا می‌تواند احساسات، مسیر زندگی شما و ایده‌های شما را بازتاب دهد.

گل های زیبا
باغی پر از گل

شما ممکن است به روش‌های مختلفی گل در خواب خود ببینید، که به‌طور کلی به موارد زیر خلاصه می‌شوند:

 • از کسی گل بگیرید
 • به کسی گل بدهید
 • ممکن است گل‌هایی به رنگ‌های قرمز، زرد، نارنجی، آبی، سبز، بنفش سفید یا صورتی ببینید
 • گل‌هایی را ببینید که در مراسم ترحیم استفاده می‌شود
 • رویای بذر یک گل را ببینید
 • گل‌ها را در حیات وحش را ببینید
 • گل‌ها را درون یک پارک ببینید
 • گلبرگ، ساقه یا پیاز گل‌ها را ببینید
 • گلدان یا سبد گل ببینید

هر کدام از موارد یاد شده تعبیر جداگانه‌ای داشته و خود به‌تنهایی تعبیر دیدن گل در خواب به‌شمار می‌رود که در ادامه بیشتر به آن‌ها خواهیم پرداخت.

تعبیرهای کلی دیدن گل در خواب

 • اگر گل‌ها را درون یک دشت بزرگ یا مزرعه ببینید به معنی آن است که شما با چالش جدیدی روبرو خواهید شد که برای شما خوشی به همراه دارد.
 • دیدن گل در خانه نشانه‌ای از توانایی شما برای غلبه بر مشکلات است.
 • اگر در خواب در حال چیدن دسته‌ای گل باشید به معنی آن است که عشقی جدید برای شما شکوفا می‌شود یا رابطه جدیدی آغاز می‌کنید.
 • اگر سبدی از گل را در خواب ببینید و احساس شگفتی و زیبایی کنید تعبیر آن این است که شما رویکرد درستی برای حل مشکلتان دارید. گل‌ها به شما اعتمادبه‌نفس می‌دهند و شما باید رویکرد مثبت‌تری برای حل مشکلات خود داشته باشید.
 • ممکن است در رویای خود ببینید که در حال چیدن یا انتخاب گل برای کسی هستید. معنی این خواب آن است که عشق جدیدی در زندگی شما شکوفا خواهد شد.
 • دیدن گل‌هایی زیبا در یک باغچه به معنی آمدن روزهای شادتر است. این خواب به شما می‌گوید که قرار است روزهای خوبی در ادامه داشته باشید و نتیجه خوبی از کارهایتان بگیرید.
 • دیدن گل شاخه بریده در خواب یعنی قرار است کسی خوشحالی شما را به چالش بکشد. این خواب می‌تواند نشانه‌ای از دوستی دروغین نیر باشد، اما دیدن گلی شاخه بریده که رنگ‌های روشنی داشته باشد می‌تواند نشانه‌ای از حمایت یا موفقیت از سمت کسی باشد که دوستش دارید.
 • خرید گل در خواب برای کسی به شما می‌گوید که قرار است به‌زودی چیزی مهم را برای یکی از نزدیکان خود بخرید و این بازتابی از احساسات شما است.
 • دریافت گل در خواب نوید بخش آن است که به‌زودی به موفقیتی دست پیدا می‌کنید و این موفقیت با شادی و عشق همراه است. همچنین تعبیر این خواب ممکن است بیانگر آن باشد که شما به‌زودی معشوق کسی می‌شوید که برای شما لذت‌بخش خواهد بود.
 • دیدن رشد کردن گل‌ها در یک دشت زیبا معنایی معنوی از زیبایی و سادگی دارد. زندگی شما شاید در برهه‌ای پیچیده قرار دارد و این خواب به شما می‌گوید که قرار است مسائل ساده‌تر شوند و شما باید از زندگی لذت ببرید و به چیزهای خوب فکر کنید. علاوه‌براین این خواب به شما می‌گوید خودتان نیز باید زندگی را ساده‌تر بگیرید و از شر افکار بد خلاص شوید و دوباره آغاز کنید.
 • تعبیر دیدن گل مصنوعی در خواب آن است که شما کسی را می‌شناسید که متقلب و ریاکار است، شاید این فرد خود شما باشید و شاید کسی در اطراف شماست.
 • دور انداختن گلی مرده در خواب هشداری است که می‌گوید دردسر نزدیک است. شما باید مدیریت بیشتری نسبت به مسائل اطراف خود داشته باشید تا جلوی این دردسر را بگیرید.
 • دیدن گلی پژمرده در تنگ آب نشانه‌ای از احساس ناامیدی در وجود شما، نگرانی شما از اوضاع زندگی و عدم درک شما برای پیدا کردن راه فراری از وضع موجود است. این خواب به شما یادآوری می‌کند که باید تمام توان خود را به کار ببرید و دست از تنبلی و رخوت بردارید. خلاق باشید و توانایی‌های خود را درک کنید.
دسته گل زیبا
دسته گل

تعبیر دیدن گل های مختلف در خواب

تعبیر دیدن آفتاب‌گردان در خواب

گل آفتاب‌گردان با کمال در ارتباط است. تعبیر دیدن این گل در خواب این است که این گل روی مسیر شما در زندگی تمرکز دارد و منبعی از هدایت مذهبی است و این جمله را در دل خود دارد: “حتی در سخت‌ترین شرایط امید خود را از دست ندهید” همچنین آفتاب‌گردان زرد رنگ است و نمادی از خوشی و لذت در زندگی است.

تعبیر دیدن گل‌های وحشی

تعبیر دیدن گل‌ها در طبیعت این است که با برخی پیچیدگی‌ها در زندگی خود مواجه خواهید شد. شما باید زندگی را کمی ساده‌تر بگیرید. آن‌ها همچنین می‌توانند نشانه‌ای از بخش زنانه وجود شما باشد و پیامی برای خوشی و عشق داشته باشند. اگر در خواب در حال چیدن این گل‌ها از طبیعت باشید خبر از آن می‌دهد که مورد عشق و علاقه کسی قرار می‌گیرید.

دشتی از گل های وحشی
گل‌های وحشی

تعبیر گل قرمز

گل‌های قرمز در خواب نشانه‌ای از اشتیاق، خوشی، رابطه و اوقات خوب است. گل قرمز همچنین می‌تواند نشانه‌ای از اشتیاق پنهانی و پول در زندگی شغلی باشد، به‌طوری‌که:

 • دیدن شقایق در خواب نشانه‌ای از بازیابی احساسات پس از مشکلات است. شقایق در یونان باستان نشانه‌ای از آرامش بوده است و دیدن آن در خواب می‌‌تواند پیامی برای اشتیاق و نیاز به عبور شما از مشکلات باشد.
 • اما لاله قرمز در خواب می‌خواهد به شما بگوید که نیاز دارید تا مدتی را روی خود تمرکز کنید.
 • داوودی قرمز نیز معنایی معنوی دارد و نشانگر کمال و روشنایی است.
تعبیر دیدن گل قرمز در خواب
گل‌های قرمز

تعبیر دیدن رز قرمز

تعبیر دیدن رز قرمز در خواب نشانه‌ای از احساسات جنسی، اشتیاق، عشق یا آرزوی یک رابطه عاشقانه است. رز همچنین رابطه نزدیکی با عشق جدید دارد. این خواب می‌تواند نشانه‌ای از احترام، خوشی، عشق و تعلق خاطر باشد. یک گل رز قرمز پر رنگ می‌خواهد بگوید که شما نیاز به بخشیده شدن از سمت کسی را دارید. دیدن یک رز در خواب به معنای یک عشق یکتا است، اما دیدن دسته‌ای رز در خواب می‌تواند به معنای هوس باشد.

تعبیر گل نارنجی

اگر در خواب خود گلی نارنجی رنگ دیدید، تعبیر خوبی دارد. گل‌های نارنجی نشانه‌ای از خوشی و شادی هستند. برای مثال دیدن سوسن نارنجی پیام‌آور یک عشق ناگهانی است؛ مینای نارنجی نیز می‌خواهد بگوید اوقات خوشی در پیش رو دارید. اگر خوش‌شانس باشید و سبدی پر از گل‌های نارنجی ببینید باید منتظر لحظاتی فوق‌العاده در زندگی خود باشید.

گل های نارنجی زیبا و چشم نواز
گل‌های نارنجی

تعبیر گل سفید

گل‌های سفید به معنی آرامش و خوشی هستد. اگر شما زنی جوان هستید و خواب گل‌های سفید رنگ دیده‌اید ممکن است تعبیر خوبی برای شما نداشته باشد؛ در اینصورت تعبیر گل سفید در خواب برای شما می‌تواند نشانه‌ای از ناراحتی یا مشکل در زندگی عشقی‌تان باشد، اما اگر مردی هستید که این خواب را دیدید می‌تواند نشانه‌ای از عشق و دوستی باشد. از سوی دیگر دیدن گل‌های سفید برای خانم‌های مجرد نشانه‌ای از ازدواج است.
سفید معمولا نمادی از کمال است. رنگ سفید خالص است و به شما می‌گوید که نیاز به فضایی برای تفکر دارید. دیدن اطلسی سفید در خواب نیز به شما می‌گوید که به‌زودی پیامی را از شخصی دریافت می‌کنید. دیدن رز سفید در خواب نشانه‌ای از مقاومت است و اگر بتوانید عطر این رز سفید را در خواب استشمام کنید نشانه‌ای از آغازی مجدد در زندگی‌تان است.
افراد زیادی سوسن سفید را در خواب میبینند، این گل می‌گوید که شما باید مسائل را از تمامی جهات بررسی کنید و تک بعدی نباشید. لاله سفید نشانه‌ای از حال خوب در زندگی است و ممکن است نشانه‌ای از آغازی تازه باشد. داوودی سفید نیز نشانه‌ای از راهی جدید برای تفکر است و به بیننده خواب می‌گوید که دوران سختی در گذشته داشته است. دیدن مینای سفید نشانه‌ای از اتفاقات خوب در پیش رو است. ادریسی سفید در خواب می‌گوید که شما احساس خوبی در زندگی دارید.
نرگس سفید و زرد هر دو ارتباط مستقیمی با ارتباطات اجتماعی دارد و این به دلیل شکل شیپور شکل آن‌ها است. دیدن این گل در خواب همچنین نشانه‌ای از آرزوها و امیدهای فرد است. نرگس اما نمادی از دوستی پایدار است. سنبل سفید نیز ارتباط با اغازی تازه دارد، زیرا گلی بهاری است.

تعبیر دیدن گل سفید در خواب
گل‌های سفید

تعبیر گل صورتی

تعبیر گل های صورتی در خواب نشانه‌ای از عشق در زندگی هستند. رنگ صورتی رنگی عاشقانه است و به اندازه رنگ قرمز عمیق و شدید نیستند در نتیجه طیف قوی‌تری از امید و اشتیاق را نسبت به گل‌های قرمز نشان می‌دهند. گل‌های صورتی به‌طور سنتی ارتباط با زنانگی و ظرافت دارند و هرکسی با دیدن آن‌ها در خواب لذت می‌برد.
گل‌های صورتی می‌توانند احترام و خوشی را پیش بینی کنند. گل‌های صورتی پررنگ نشانه‌ای از بخشش هستند البته باید بدانید که نوع گلی که می‌بینید بسیار مهم است، به‌طوری‌که:

 • یک رز صورتی در خواب نمادی از یک قلب مهربان و غلبه بر مشکلات دارد.
 • داوودی صورتی نشانه‌ای از به دنیا آمدن یک دختر در خانواده یا اطرافیان است.
 • پیونی صورتی می‌خواهد بگوید که سرنوشتی تازه در انتظار است.
 • شکوفه صورتی درختان نیز نشانه‌ای از پیشرفت و ارتقا در شغل شما است.
 • سوسن صورتی معنایی دوگانه دارد و می‌گوید ناراحتی و درد در انتظار شماست اما شما می‌توانید بر آن غلبه کنید.
گل های صورتی زیبا
گل‌های صورتی

تعبیر دیدن گل زرد در خواب

گل زرد نشانه‌ای از احترام، اعتماد و دلسوزی و نمادی از قدردانی برای کارهای انجام شده است. این گل‌های زیبا دلسوزی و وفاداری شما به دوستانتان را نشان می‌دهد و می‌گوید حتی در شرایط سخت پشت آن‌ها را خالی نمی‌کنید. نرگس زرد در خواب نمادی از وفاداری کامل به دوستان است. گل جعفری زرد نشانه‌ای از آینده‌ای روشن است. رز زرد نویدبخش رسیدن به اهداف است و سوسن زرد نیز نشانه‌ای از استعداد‌های پنهان شما دارد.
لاله زرد می‌گوید شغلی جدید در انتظار شماست و داوودی زرد پیام‌رسان شادی در آینده برای شماست. بنفشه زرد رنگ می‌تواند نشانه‌ای از روزهای سخت در پیش رو باشد. دیدن پامچال زرد در خواب نیز به شما می‌گوید که باید احساسات خود را کنترل کنید و مدیریت بهتری روی آن داشته باشید.

تعبیر دیدن گل های زرد در خواب
گل‌های زرد

تعبیر گل سبز

دیدن گل‌های سبز رنگ در خواب بازتابی از توازن و خوبی در آینده است. گل‌های سبز رنگ می‌گویند که زندگی متعادل و تحت کنترلی خواهید داشت. داوودی سبز نشانه‌ای از حمایت و پشتیبانی توسط خانواده است ولی ممکن است نشانه‌ای از درگیری خانوادگی نیز باشد. ارکیده سبز نیز نشانه‌ای از انعطاف‌پذیری در برابر مشکلات است. اگر سبدی از گل‌های سبز را در خواب دیدید باید خوشحال باشید زیرا نمادی از سلامت، شروع مجدد و تضمینی برای شانس خوب است.

تعبیر خواب گل سبز
گل‌های سبز

تعبیر گل آبی

وجود گل‌های زیبای آبی در خواب نشانه‌ای از یک تعبیر عالی است. گل‌هایی مانند اطلسی، بنفشه یا زنبق نمادی از آرامش، صلح و شروعی تازه هستند. آن‌ها با احساسات خوب مرتبط هستند. دیدن گل‌های آبی درست مثل دیدن یک دریای آبی آرامش‌بخش هستند، البته این آرامش می‌تواند در تناقض با جاه‌طلبی فرد باشد. در دوران ویکتوریا گل‌های آبی نمادی از عشق دائمی بین زوج‌ها بود.

تعبیر دیدن گل های آبی در خواب
گل‌های آبی

تعبیر گل بنفش

گل بنفش در خواب نمایانگر ظرافت، خرد و ارتباط است. دیدن دسته‌ای گل بنفش می‌تواند نشانگر عبور از مرحله‌ای در زندگی باشد. زنبق بنفش می‌گوید عشق جدیدی منتظر شماست. گل خار بنفش می‌گوید کسی برای شما نگران است. پروانش بنفش نشان از تعادل در شخصیت شما و آینده‌ای خوب دارد.

تعبیر خواب گل بنفش
گل بنفش

تعبیر گل‌های ترکیب شده در خواب

اگر در خواب چندین گل را در کنار یکدیگر ببینید نشانه‌ای از معصومیت و خردمندی است. اگر این گل‌ها را از کسی دریافت کنید تعبیر آن تعادل و هیجان است. در مجموع تمام گل‌هایی که می‌بینید به‌تنهایی معنی خاص خود را که پیش از این گفتیم ابراز می‌کنند.تعبیر دیدن گلدان گل در خواب

طبق نظر فروید تعبیر دیدن گلدان در خواب نماد جنبه‌های زنانه افراد است. همچنین گلدان به معنی آن است که شما بیش‌ازحد کار می‌کنید. وجود گل‌های رنگارنگ در گلدان به معنای مهربانی و صبوری است و وقت آن است که به احساسات معنوی خود بپردازید.

گلدانی بر از گل‌های زیبا

تعبیر پیاز گل

اگر پیاز گلی را در خواب می‌کاشتید یعنی باید دست از اجبار در مسائل مختلف بکشید. اگر در کاشت پیاز گل مشکلی داشتید یعنی ممکن است به‌زودی برخی ارتباط‌های خود را ناگهان از دست بدهید.

تعبیر دیدن گلبرگ در خواب

گلبرگ‌ها از جمله زیباترین قسمت‌های گل‌ها هستند و دیدن آن‌ها در خواب دارای مفاهیم مختلفی است، به‌طوری‌که؛

 • دیدن افتادن گل‌برگ‌ها به معنای پایان یک رابطه، مثلا پایان یک رابطه عاشقانه است. همچنین می‌تواند به معنای پایان ارتباط شما با شخصی به‌خصوص باشد.
 • برای کسانی که ازدواج کرده‌اند این خواب می‌تواند به معنای مسیر سختی در پیش رو باشد.
 • اگر در حال کندن گلبرگ از روی گلی باشید می‌تواند به معنی احساسات عاطفی شدید باشد و شما باید خودتان را کنترل کنید تا باعث از بین رفتن رابطه خود نشوید؛ شاید به زودی کسی را ببینید که تصور کنید عشق واقعی شما است، اما باید مراقب رفتارهای آسیب‌زای خود باشید.
تعبیر دیدن گلبرگ در خواب
گلبرگ

تعبیر دیدن بذر در خواب

بذرها ارتباط مستقیمی با زایش دارند. شاید شما ایده جدید یا رابطه‌ای تازه دارید که می‌خواهید آن را گسترش دهید. کاشتن بذر در خواب تعبیر خوبی دارد. دیدن بذر در خواب نمایانگر قدرت، ضعف و توانایی‌های شماست؛ علاوه‌براین ممکن است بیانگر آن باشد که باید بخش‌هایی از خود را تقویت کنید. خریدن و نگهداری از بذرها به معنی آن است که چالش‌هایی در پیش رو دارید. خیساندن بذر یعنی موفقیتی پیش‌بینی نشده در انتظار شماست. فروختن بذر در خواب یعنی باید خرید و فروش را در دنیای واقعی متوقف کنید و دست نگه دارید زیرا اتفاقی در جریان است که از آن بی‌خبر هستید.

تعبیر دیدن گل در خواب برای زنان

معمولا زن‌ها بیشتر گل‌ها را در خواب می‌بینند. این مساله شاید نمادی از تمایل زنان به همدردی، صلح و آرامش باشد. همچنین معمولا زنان حساسیت بیشتری نسبت به احساسات خود دارند. گاهی ممکن است دیدن گل‌ها در خواب معانی منفی و نمادی از پوچی باشد. به‌طور کلی تعبیر دیدن گل در خواب برای زنان به دو دسته تعبیر‌های خوب و بد تقسیم می‌شود:

تعبیرهای خوب برای زنان

دیدن گل در خواب ممکن است:

 • بیانگر اوقات خوش در زندگی
 • پذیرش غرور و افتخار برای اتفاقی هیجان انگیز در زندگی
 • تلاش برای مورد عشق قرار گرفتن یا پذیرفته شدن
 • احساسات خوب به خانواده یا دوستان
 • احساسات خوب به علایق شخصی و وجود خود باشد.

اما تعبیرهای منفی دیدن گل برای زنان

 • دیدن یک گل مرده در خواب بازتابی از کاهش تمرکز و عدم رضایت است
 • خوردن گل برای یک زن به معنی هدر رفتن چیزی فوق‌العاده جلوی چشم اوست.
 • بوییدن گل نشانه‌ای از نابود شدن چیزی زیبا و عالی است.
گل‌های زرد زیبا

تعبیر دیدن گل در خواب برای مردان

اگر شما مرد هستید و در خوابتان گلی دیده‌اید، تعبیر دیدن گل برای شما نشانه‌ای از عشق کسی به شماست. اگر ماری را اطراف گل ببینید نشانه‌ای از ترس یا حسادت دیگری نسبت به شماست. وجود گلی سفید در خواب نمادی از صداقت بیشتر است و اگر از گلی که در خواب می‌بینید لذت می‌برید یعنی در زندگی خود شاد هستید.

4 دیدگاه

 1. سلام. من الان دوساله یه خواستگار دارم که ول کن نیست یه بار خواب دیدم تو رخت کن حموم خونه اونا هستم بعد اونجا خیلی کثیف بود منم میخواستم اونجارو جارو کنم‌. بعدشم رفتم حال پذیرایی خونشون. اونجا احساس راحتی داشتم مثلا تو خواب عروسشون بودم
  میشه لطفا تعبیرشو بگین

  • سلام رفتن از یک جای کثیف به جای تمیز معمولا تعبیرش خوبه و نشون دهنده تغییر مثبته البته تمامی تعابیر بستگی به زمان خواب و احوال خودتون در اون تایم هم داره و اینکه شب چنده ماه قمری بوده

 2. سلام. من تو این چندماه اخیر چندبار خواب دیدم دارم‌ اماده میشم بریم سفر تو بیشتر خواب هام مقصدمون مشهده
  یه بارم خواب دیدم تو حرم امام رضا نزدیک ضریح وایستادم. دارم‌ برای حاجتم گریه میکنم بعد از گریه فهمیدم که حاجتم رو امام رضا داده خوشحال شدم
  میشه لطفا تعبیر هردوتاشو بگین🙏🏻🙏🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *